„Ja się nie chwalę , ja po prostu MAM TALENT”

Kuba –  Halo, halo. Tu Szkolne Radio „Perełki”, witają  was Jakub Mordel i Krzysztof Kucharski.

Krzysiek –  Kubo, czy znasz definicję słowa talent?

Kuba – W słowniku można znaleźć wiele definicji słowa talent, ale moja ulubiona brzmi: „Talent to ja, talent to Ty – każdy z nas ma wiele talentów, trzeba je tylko odkryć i umiejętnie wykorzystywać”.

Popatrz na mnie.

Każdy uczyć się może,

trochę lepiej lub trochę gorzej,

ale nie o to chodzi,

jak co komu wychodzi,

czasami człowiek musi,

bo mama go udusi,                                    

uuu

Ja się nie chwalę , ja po prostu mam talent.                         

Krzysiek – Kubo, trochę cię poniosło. Musimy wreszcie poprowadzić tę audycję.

Talentów w naszej szkole z pewnością nie brakuje. Ktoś tam śpiewa, ktoś tam tańczy albo pięknie recytuje, jeden w piłkę świetnie gra, inny talent plastyczny ma.

Kuba – Nie istnieje wielki talent bez wielkiej siły woli.

W tym roku szkolnym szczególnie wykazali się nią uczniowie: Karolina Pawłowska, laureatka WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO Z GEOGRAFII

oraz Anna Szuba, Karolina Pawłowska i Antoni Skrętkowski  finaliści WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO Z JĘZYKA POLSKIEGO.

Antoni Skrętkowski został również finalistą WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO  Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO.

Krzysiek – Tak naprawdę wśród naszych uczniów różnorodnych zdolności nie brakuje. Z małej układanki można stworzyć coś niezwykłego. Nasze trzy koleżanki: Aleksandra Kruszyńska, Karolina Pawłowska i Anna Szuba w XVI edycji Konkursu Historycznego „Armia Krajowa w Powiecie Dębickim”, zorganizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Dębickiej, zajęły I miejsce w klasyfikacji drużynowej. W klasyfikacji indywidualnej Karolina zajęła II miejsce, Aleksandra III miejsce.

Krzysiek – Talent wymaga wielkiej odwagi , żeby go wykorzystać. Nie bać się być najlepszym. Przykładem jest nasza koleżanka Karolina Olszewska.  Lista sukcesów młodej tancerki jest tak bogata, że trudno  je zliczyć. Karolina jest wielokrotną mistrzynią Polski, Europy i świata. Ma ogromny talent, ale jest też niezwykle pracowita. Bez tego na pewno nie zdobyłaby głównej nagrody w  tanecznym show TVP „You Can Dance – Nowa Generacja”. Teraz przed nią kolejne wyzwania.

Kuba – Krzyśku, widzę twoje notatki w formie plamy. Co prawda Pablo Picasso mawiał, że niektórzy malarze przekształcają słońce w żółtą plamę, ale są inni, którzy dzięki swojej sztuce i inteligencji przekształcają żółtą plamę w słońce. Wśród naszych uczniów jest wielu takich, którzy pięknie rysują. Wybitni malarze to: Angelika Gotkowska, która zdobyła I miejsc w Powiatowym Konkursie Plastycznym „TRUCIZNY Z DOMOWEGO KOMINA”, Kinga Skarbek, zajęła  II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „WSPOMNIENIA BOŻONARODZENIOWE W WITRAŻU” oraz „WITRAŻ WIELKANOCNY”, nagrodę w Powiatowym Konkursie Plastycznym „BEZPIECZNE WAKACJE” i III miejsce w Miejskim Konkursie Plastycznym  z zakresu profilaktyki uzależnień. W tym konkursie nagrody zdobyły również Emilia Główka  II miejsce, Oliwia Pawłowska III miejsce oraz wyróżnienie Iga Mirowska i Aleksandra Kruszyńska.

W XVI Powiatowym Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych, organizowanym przez Starostwo Powiatowe oraz Galerię Sztuki MOK w Dębicy, cztery uczennice naszej szkoły zostały nagrodzone: Karolina Pawłowska i Oliwia Pawłowska zajęły III  miejsca, Kinga Buczak otrzymała Nagrodę Publiczności i Nagrodę Redakcji Portalu debica.naszemiasto.pl oraz  Aleksandra Kruszyńska zdobyła Nagrodę  Starosty Powiatu Dębickiego.

Krzysiek – Muzyka podobno jest malarzem dusz.

Kuba – Powrócisz tu zza siedmiu gór i rzek
Powrócisz tu, gdzie płonie słońcem wrzos i głóg…

Szczególnych emocji dostarczyły nam w tym roku szkolnym nasze koleżanki w Konkursie Piosenki Patriotycznej „DZIECI I MŁODZI ŚPIEWAJĄ W POLSCE” , w którym I miejsce zdobyła Ewa Świerk , a III miejsca Kinga Skarbek i Urszula Stachowicz. Ewa Świerk zajęła również III miejsce w Powiatowym Konkursie Piosenki Angielskiej.

Krzysiek – Wystarczy przeczytać kilka biografii światowej klasy sportowców. Różni ich wiele. Ale wszyscy od początku chcieli tylko jednego, wygrywać. Tylko wybitne marzenia tworzą przyszłych mistrzów!

Kuba – Masz na myśli Natalię Foryś,  podopieczną Szkoły Tańca Fame, która  z Turnieju o Puchar Wójta Gminy Raniżów w Akrobatyce Sportowej przywiozła srebrny medal. Również Emilka Główka w karate tradycyjnym zdobyła niebieski pas.

Krzysiek – Tak naprawdę wśród naszych uczniów różnorodnych zdolności nie brakuje. Przykładem jest mój kolega Kuba, z którym prowadzimy obecnie audycję.

Kuba – To nic wielkiego. Nauczyłem się mówić wcześniej niż chodzić. Krzysiek – I są efekty. Zdobyłeś I miejsce w województwie podkarpackim  i IV w kraju w Ogólnopolskim Konkursie Alfik Humanistyczny.

Kuba – Nie zapominaj o naszej koleżance Aleksandrze Kruszyńskiej, która zdobyła I miejsce w województwie podkarpackim i IV w kraju w Ogólnopolskim Konkursie Alfik Humanistyczny.

Krzysiek – W każdym człowieku jakiś talent bywa. Może również przejawiać się on w szczególnym niesieniu pomocy. W naszej szkole prężnie działa koło PCK, Wolontariat i Rzeczpospolita Uczniowska. Dzieci z tych organizacji pomagają ludziom, którym choroba lub wojna zabiera najpiękniejsze lata życia, którzy nie mają tyle sił z racji wieku lub żyją w ubóstwie. Pomagają również zwierzętom. Często przeprowadzają kwesty na terenie szkoły. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają akcje  charytatywne w naszej szkole, pamiętając tym samym, że małe działania zmieniają świat…

Kuba – Stoję przy tablicy,

bardzo chce mi się liczyć ,

konkursy, olimpiady,

już nie dadzą mi rady,

bo ja się wcale nie chwalę,

ja po prostu niestety mam talent

Krzysiek – Prawdą okazało się stwierdzenie, że w każdym człowieku drzemie jakiś ukryty talent – trzeba go tylko w sobie odnaleźć, a potem pielęgnować.

Kuba – Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne gratulują uczniom wszelkich zdobytych sukcesów w obecnym roku szkolnym. Nadal odkrywajcie swoje uśpione talenty i cieszcie się każdą chwilą swojego niepowtarzalnego życia. Krzysiek – Kończąc naszą audycję, Szkolne Radio „Perełki” życzy uczniom i rodzicom, Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu oraz wszystkim pracownikom szkoły spokojnego i udanego wypoczynku.

Opracowały :

Grażyna Witkowska – Gac

Justyna Wiśniewska

Poprzedni wpis
Następny wpis