FILTRUJEMY DLA BAŁTYKU

„Filtrujemy dla Bałtyku”

Produkcja plastiku na masową skalę ruszyła w latach 50 XX wieku. Do dziś na całym świecie pojawiło się już 9,1 mld ton! A tylko 9% trafiło do recyklingu. Gdzie więc zalega pozostałe 81%? Większość z niego leży w morzach i oceanach…I będzie tam leżała jeszcze kilkaset lat. Nie pozbędziemy się go już. Ale możemy pomyśleć o przyszłości i zadbać o to, żeby używać mniej plastiku. O tym problemie  w roku szkolnym 2021/2022 wdrażana była innowacja pedagogiczna „Filtrujemy dla Bałtyku!”, którą opracowały i zajęcia prowadziły panie: Barbara Szukała i Marzena Galas.

Innowacja skierowana była do dzieci w wieku szkolnym, ponieważ wierzymy, że jeśli naprawdę ma się coś zmienić – to trzeba zacząć edukację od najmłodszych lat. Ufamy we wrażliwość, empatię i otwartość dzieci. Chcemy im pokazać, jak ogromny wpływ na świat mają ich codzienne wybory i zachowania.

W ramach innowacji pedagogicznej zaprezentowany został film edukacyjny, który przeprowadził dzieci przez świat fok, Bałtyku i jego codziennych problemów z nadmiarem plastikowych śmieci”.  Dla młodszych dzieci panie przygotowały kolorowanki, zabawy na uważność, zabawy kreatywne pozwalające lepiej poznać Bałtyk. Dla starszych dzieci  z kolei przekazały dużo danych (zaprezentowanych w ciekawy i kreatywny sposób) oraz wspólnie rozwiązywały zadania na myślenie i przewidywanie przyszłości.W ramach programu powstały również materiały dodatkowe, które rodzice mogli ściągnąć i wykorzystać w domu – kolorowanki, krzyżówki czy lista zasad domowych, które pomagają dbać o Bałtyk niezależnie od miejsca zamieszkania.

Wszystkim uczniom dziękujemy za wspólną „naukę” i zabawę oraz przypominamy

„Kto jak nie MY”🙂

Poprzedni wpis
Następny wpis