Get Adobe Flash player

      Dzieci i młodzież z wszystkich dębickich przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów tradycyjnie przyłączyły się do Międzynarodowej Akcji "Sprzątanie świata". W dniu 18 września uczniowie szkół i wychowankowie przedszkoli pod opieką nauczycieli i pedagogów sprzątali najbliższe otoczenie swoich placówek, podkreślając tym samym znaczenie środowiska naturalnego, jak również potrzebę systematycznej troski o jego stan i wygląd.

      Na zakończenie tegorocznej Akcji "Sprzątania świata" zorganizowano w dniu 22 września miejskie podsumowanie sprzątania w Szkole Podstawowej nr 2, połączone z konkursami sportowymi i ekologicznymi dla uczniów. W podsumowaniu wzięły udział drużyny ze szkół podstawowych, które po bardzo zaciętej i wyrównanej rywalizacji zajęły następujące lokaty (miejsca na podium):

Konkurs ekologiczny:

1. SZKOŁA PODSTAWOWA NR 11
2. SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2
3. SZKOŁA PODSTAWOWA NR 9

Konkurs sportowy:

1. SZKOŁA PODSTAWOWA NR 10
2. SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3
3. SZKOŁA PODSTAWOWA NR 12

      Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali nagrody i upominki ufundowane przez Urząd Miejski w Dębicy i Firmę Oponiarską Dębica S.A. Nad przebiegiem i przygotowaniem spotkania czuwali nauczyciele SP nr 2: Ludmiła Szewczyk, Renata Puźniak, Marzena Król, Dorota Kazała i Bogdan Saletnik, którym należą się szczególne podziękowania za zaangażowanie w tegoroczne "Sprzątanie świata", zorganizowane już po raz 21.

      Całość przedsięwzięcia tradycyjnie koordynował Miejski Zarząd Oświaty i Szkoła Podstawowa nr 2 w Dębicy.
Copyright © 2020 www.Smart-Biznes.net  Rights Reserved.