23 stycznia 2015 roku do naszej szkoły zostali zaproszeni bacie i dziadkowie na uroczyste obchody Dnia Babci i Dziadzia.

       Uroczystość rozpoczęła prezydent Rzeczpospolitej Uczniowskiej Weronika Pych, która serdecznie powitała zebranych gości oraz zaprosiła do wysłuchania piosenek i wierszy przygotowanych przez wybranych uczniów z klas I - III.

       Następnie zebrani goście obejrzeli reportaż, wcześnie nagrany przez organizatorów uroczystości panią Barbarę Szukałę i Marzenę Galas, z którego babcie i dziadkowie dowiedzieli się:

- Za co dzieci kochają babcię i dziadzia.
- Na czym najlepiej zna się dziadziu.
- Co wnuczęta lubią robić z babcią i dziadziem.
- Jak wygląda babcia i dziadziu.

       Kolejną atrakcją przygotowaną dla zebranych gości był muzyczny quiz "Jaka to melodia".

       Rozpoczął go energiczny jve (Dzajf) w wykonaniu ucznia klasy I Franciszka Gleń i jego partnerki Zuzi. Taniec porwał publiczność tak bardzo, że brawa brzmiał jeszcze długo po jego zakończeniu.

       Muzyczny quiz poprowadziły uczennice: Weronika Pych i Julia Chmura, a składał się on z pięciu kategorii:

- Muzyka serialowa.
- Piosenki z dawnych lat.
- Znane i lubiane.
- Muzyka serialowa.
- Złote przeboje.

       Uczestnicy quizu - babcie i dziadkowie chętnie odpowiadali na muzyczne zagadki. Prowadzące nagradzały dobre odpowiedzi słodyczami. Prezentowane piosenki były znane zarówno starszej jak i młodszej publiczności czego dowodem był głośny śpiew na wzór przeboju "Cała sala śpiewa z nami".

       Quiz zakończył się "cha - chą" w wykonaniu pary tanecznej Franka i Zuzi, który równie mocno porwał publiczność do braw.
       Uroczystość zakończyły życzenia, wręczenie piernikowych serduszek, laurek i muzyczny upominek w wykonaniu Weroniki Szukały.

       Uczniowie recytujący wiersze: Natalia Cabaj, Emilia Kogut, Iza Boruta, Jakub Markiewicz, Kornelia Musiał, Antoni Skrętkowski, Julia Zygmunt, Paulina Ziobro, Wiktoria Jędrzejczyk, Maciej Nicpoń, Kamil Nicpoń, Emilia Zachwiej, Emilia Ceroń.

       Pomysł, opracowanie, pokaz multimedialny, reżyseria: Barbara Szukała, Marzena Galas.