W dniu 18.12.2018 w Szkole Podstawowej nr 2 w Dębicy odbyło się spotkanie klas 1-3 z Panią Dzielnicową sierż. sztab. Agnieszką Ciurkot.

Uczniowie obejrzeli prezentację trudnych sytuacji na drodze i jak się należy w nich zachować (piłka na jezdni, przejście przez jezdnię bez sygnalizacji świetlnej, itp.), jak również film rysunkowy „Bezpieczna droga z radarami Spongeboba”.

Dzieci zapoznały się również z radami dla pasażerów pojazdów, radami dla pieszych i rowerzystów. Pani Dzielnicowa przeprowadziła także test sprawdzający znajomość podstawowych znaków drogowych. Dzieci świetnie sobie poradziły.

Na zakończenie spotkania Pani Policjant opowiedziała dzieciom, jak bezpiecznie zachowywać się wobec nieznajomych. Pamiętajcie! Nie należy rozmawiać z nieznajomymi, brać od nich słodyczy i nie wsiadać do nieznanych samochodów.

Dzieci otrzymały znaki odblaskowe, aby przyczepić je do plecaków i w okresie jesienno-zimowym być widocznym na drodze.

Mamy nadzieję, że w/w spotkanie przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa naszych maluchów.

ZDJĘCIA ZNAJDZIESZ W GALERII................