W poniedziałek 11 marca 2019r. mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole niezwykłych artystów.

Pierwszy z nich, Krzysztof Orzechowski,  to absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie wiolonczeli. Wykonuje zarówno muzykę poważną, jak i rozrywkową.  Na estradach gra na wiolonczeli, gitarze basowej, saksofonie, śpiewa; sprawdza się również jako konferansjer.

Drugi z muzyków to Jacenty Ignatowicz, góral, multiinstrumentalista, folklorysta, twórca Muzycznej Izby Regionalnej w Żywcu.

Artysta zaprezentował nam utwory ludowe na takich instrumentach, jak: flety, piszczałki pasterskie, trombity, okaryny, multanki, złóbcoki (skrzypce góralskie), dudy żywieckie, w połączeniu z góralskimi przyśpiewkami.

Okazało się również, że jest on znakomitym gawędziarzem. Wszystkich zachwyciły także wirtuozowskie popisy muzyka na liściach gruszy, cytryny i bzu.

Uczniowie nasi mogli także popisać się swoją wiedzą w quizach muzycznych, rozpoznając melodie ze znanych filmów i seriali, grane na zielonym liściu.

Koncert, który dali w naszej szkole był spotkaniem dwóch muzyków reprezentujących dwa światy estetyczne, których połączyła wspólna wrażliwość i pasja – MUZYKA!