Get Adobe Flash player

Rzeczpospolita Uczniowska wspólnie ze Szkolnym Kołem Wolontariatu wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Wszystkie Kolory Świata” organizowanej przez UNICEF Polska. Celem projektu było kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury. Akcja ta uświadamiała również, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, lecz także przyjemne, a dodatkowo pozwala na zebranie środków koniecznych do ratowania życia najbardziej potrzebujących dzieci.

Etapy realizacji projektu w naszej szkole:

1.    Edukacja o problemie szczepień na świecie.

Uczniowie poznali problemy dzieci z krajów rozwijających się, dowiedzieli się o problemie dostępu do szczepień. W oparciu o materiały dydaktyczne UNICEF pani B.Szukała, pani W.Krok-Piskadło, pani M.Krasoń oraz uczennica Letycja Kopacz przybliżyli uczniom sytuację ich rówieśników z innych części świata, a także ideę projektu „Wszystkie Kolory Świata”. Na korytarzu szkolnym członkowie Rzeczpospolitej Uczniowskiej zamieścili szereg gazetek informacyjno – edukacyjnych. Przez radiowęzeł szkolny nadana została informacja dotycząca przystąpienia szkoły do projektu.

2.    Podróż przez kontynenty.

W klasie I a oraz w klasach starszych podczas zastępstw w świetlicy szkolnej uczniom zostały zaprezentowane filmy oraz materiały dotyczące życia, problemów rówieśników z innych krajów. Materiały dydaktyczne opracowane przez UNICEF wykorzystano również do opracowania ulotek, które uczniowie zabierali ze sobą jako kartkę z lekcji.

3.    Przygotowanie laleczek.

W oparciu o informacje zdobyte podczas spotkań, lekcji oraz z etapu edukacyjnego, uczniowie przygotowali swoje własne charytatywne laleczki, które ubrali i przyozdobili w sposób odpowiadający kulturze kraju, który wcześniej wybrali.

4.    Dzień Wszystkich Kolorów Świata.

W tym dniu odbyła się prezentacja laleczek. Uczniowie po kolei przedstawiali historię swojej laleczki. Na korytarzu szkolnym została zorganizowana ich wystawa, którą odwiedzili uczniowie, nauczyciele i rodzice. Na korytarzu szkolnym zorganizowana została również wystawa pokonkursowa prac plastycznych „Wszystkie Kolory Świata”.

5.    Kiermasz.

W szkole został również zorganizowany kiermasz na rzecz UNICEF, na którym można było zakupić w/w laleczki oraz inne rękodzieła (bardzo dziękujemy pani Marzenie Galas za pomoc).

6.    Koordynator projektu pani Barbara Szukała złożyła Raport z Akcji na stronie www.unicef.pl oraz wpłaciła zebrana kwotę na konto UNICEF dedykowanej zbiórce na rzecz Prezentów Bez Pudła.

 

LALECZKI:

I miejsce: Lew Andrej – kozak z Ukrainy, Bartosz Florkiewicz – Zulu z Afryki z amuletem - prawdziwym zębem psa, Michał Goljat–wojownik Kung-Fu, Joanna Kipa – Polka, Szymon Zieliński – Szkot, Kacper Kurdziel – Polak, Gabriela Zielińska – Polka.

Wyróżnienia: Maja Mietła, Antonina Kozicka, Jakub Wójcik, Mateusz Rupa, Milena Bielatowicz, Kornelia Pych, Emilia Ceroń, Emilia Szymaszek, Paweł Drąg.

KONKURS PLASTYCZNY:

I miejsce- Otylia Pych,

II miejsceJoanna Lipior, Patryk Węgrzyn, Tymoteusz Pięk

Wyróżnienia:Hanna Skrętkowska, StylanosLignos

 

Copyright © 2019 www.Smart-Biznes.net  Rights Reserved.