Get Adobe Flash player

     26 kwietnia br. klasa 5 „a” pod opieką wychowawczyni p. Małgorzaty Krasoń, p. Marty Florkiewicz oraz czworga rodziców odbyła wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Piękna, niemalże letnia aura sprzyjała wyprawie. Już o godzinie 9 rano weszliśmy na teren Świętokrzyskiego Parku Narodowego w Świętej Katarzynie i rozpoczęliśmy wspinanie na Łysicę, najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich. Oprowadzająca grupę opowiadała m.in. o tym, że na terenie parku odnotowano 260 gatunków porostów, 190 gatunków mszaków i 700 gatunków roślin naczyniowych. Występują w nim 82 gatunki roślin chronionych i 29 gatunków zwierząt. Zobaczyliśmy największą osobliwość parku- gołoborza. Potem sprawdziliśmy, jak się ma Dąb Bartek, unikatowy zabytek przyrodniczy i zwiedziliśmy ruiny Wielkiego Pieca w Samsonowie. Następnym punktem wycieczki był gotycki Zamek Królewski w Chęcinach, w którym przebywała m.in. królowa Bona. Z punktu widokowego na jednej z wież obejrzeliśmy panoramę okolicy. Potem udaliśmy się do Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu k. Chęcin. To miejsce, w którym mogliśmy poznać nauki przyrodnicze z pomocą eksponatów interaktywnych. Spędziliśmy tam czas nie tylko miło, ale i aktywnie, rozwiązując zagadki logiczne. Eksponaty typu „ hands on” czyli „na wyciągnięcie ręki” pomogły nam zrozumieć to, co na pozór wydawało się trudne i całkiem niezrozumiałe.

To była świetna wycieczka! J

ZDJĘCIA ZNAJDZIESZ W GALERII...............

Copyright © 2019 www.Smart-Biznes.net  Rights Reserved.