Get Adobe Flash player

„ W kropelce krwi-iskierka życia

W kropelce krwi-miłość wielka

W kropelce krwi-dobroć święta

Bo kropla krwi- to dar Człowieka ”

 

W dniu 08.05.2019 z okazji Międzynarodowego Dnia Czerwonego Krzyża na Rynku w Dębicy, odbył się uroczysty Meeting PCK pod patronatem Burmistrza Miasta. W spotkaniu wzięły udział dzieci i młodzież z dębickich szkół wraz z opiekunami.

   Wszystkich zebranych powitał Prezes Oddziału Rejonowego PCK Pan Janusz Bieniasz. 
W sposób szczególny podziękował za przybycie posłowi na Sejm RP Panu Janowi Warzesze, Burmistrzowi Panu Mariuszowi Szewczykowi oraz Naczelnik Wydziału Promocji Pani Monice Rojek-Kałek. W krótkich słowach Prezes PCK przedstawił 100-letnią historię Polskiego Czerwonego Krzyża.

   Następnie uczniowie dębickich szkół układali godło PCK- czerwony krzyż z własnoręcznie wykonanych z bibuły kwiatów.

   Część artystyczną przygotowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Dębicy. Przedstawili wiersze i piosenki dotyczące zdrowego stylu życia oraz przedstawienie „ Kopciuszek na zawodach” przygotowane przez dzieci ze szkolnego teatrzyku „ Perełki” pod opieką Pani Grażyny Witkowskiej-Gac. Przedstawienie to zajęło II miejsce w Miejskim Przeglądzie Teatrów Szkolnych „ Pajace”. Nagrodzone zostało ono gromkimi brawami, a w szczególności akrobatyczny występ uczennicy klasy IV Karoliny Olszewskiej.

   Dzieci wzięły również udział w pokazie pierwszej pomocy przedmedycznej. Wszyscy uczestnicy otrzymali ulotki dotyczące zdrowego stylu życia wykonane przez członków Szkolnego Koła PCK z SP nr 2 w Dębicy.

   W związku z tym, iż miesiąc maj to szczególny okres poświęcony PCK, w naszej szkole planujemy przeprowadzenie Olimpiady Zdrowego Stylu Życia, konkursów plastycznych i pokazów zdrowej żywności. Odbędzie się również kwesta na rzecz działalności PCK i zbiórka funduszy na wyjazd na kolonie dla dzieci z rodzin w trudnej sytuacji materialnej.

ZDJĘCIA ZNAJDZIESZ W GALERII....................

Copyright © 2019 www.Smart-Biznes.net  Rights Reserved.