Get Adobe Flash player

W dniu 16.05.2019 klasa IB z SP nr 2 w Dębicy wybrała się na wycieczkę do Zalipia. Zalipie to wieś położona na Powiślu Dąbrowskim, której osobliwością jest pielęgnowany z pokolenia na pokolenie zwyczaj malowania domów i wnętrz mieszkalnych w przepiękne kwiatowe wzory.

   Dzieci z klasy IB wraz z opiekunami zwiedzały Dom Malarek, gdzie oglądały ekspozycję sztuki ludowej oraz bogato zdobioną ceramikę. Zapoznały się również z pracą malarek w pracowni malarskiej, jak również brały udział w warsztatach plastycznych. Malowały obrazki własnoręcznie wykonanymi z gałązek brzozowych pędzlami oraz wzór kwiatowy na kuchennych łyżkach. Prace były bardzo udane. Następnie uczniowie udali się, aby zwiedzać malowane zagrody. Ich wnętrza są pięknie ozdobione w pająki z kolorowej bibuły, bukiety dożynkowe, obrazy, sprzęty gospodarskie, malowane piece oraz rzeźbione meble. Wszyscy byli zachwyceni pięknem sztuki ludowej, zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do Dębicy.

ZDJĘCIA ZNAJDZIESZ W GALERII.......................

Copyright © 2020 www.Smart-Biznes.net  Rights Reserved.