Międzynarodowy Dzień Kropki

Dzień Kropki, obchodzony 15 września, to wielkie święto kreatywności i umacniania wiary we własne siły. Co roku gromadzi miliony dzieci i nauczycieli wokół historii Vashti, bohaterki książki "Kropka" Petera Reynoldsa. Kropka, którą namalowała nieśmiała Vashti
i dzięki której uwierzyła w siebie, to znakomity pretekst, aby porozmawiać o swoich mocnych stronach i docenić drzemiące w nas talenty.

Zainspirowani historią dziewczynki uczniowie klas młodszych i starszych oraz świetlicy szkolnej podjęli się różnych twórczych działań. W czasie zajęć rozmawiali o swoich mocnych stronach, prezentowali talenty oraz wykonywali projekty kropek z farb, kredek lub przy użyciu rąk. Kończąc „kropkowy dzień” można było podziwiać wystawę najciekawszych prac.