Get Adobe Flash player

,,Są dni pełne radości, szczęścia i uniesień. Ale są też inne – pełne zadumy i smutku.I taki jest dzień 1 listopada, kiedy to przychodzimy na cmentarze, zapalamy znicze, wspominamy i tęsknimy.”
W dniu 25 października uczniowie klasy IIa wraz z wychowawczynią wybrali się na Cmentarz Komunalny i Wojskowy . Okres przed Dniem Wszystkich Świętych to odpowiedni moment na wspomnienie  tych, którzy odeszli od nas, czas na rozmowy dotyczące szacunku dla zmarłych. Wyjście poprzedziła rozmowa dotycząca odpowiedniego zachowania się na cmentarzu. Na Cmentarzu Wojskowym uczniowiezapalili znicze i złożyli kwiaty. Minutą ciszy uczciliśmy pamięć poległych żołnierzy. Na Cmentarzu Komunalnym podczas wspólnego spaceru alejkami, zatrzymywaliśmy się przy starych grobach zwracając uwagę na daty urodzenia i śmierci zapisane różnymi sposobami. Pogoda dopisywała, słońce oświecało nowe nagrobki oraz stare mogiły.

To była bardzo ważna lekcja wychowania rodzinnego, obywatelskiego i patriotycznego, która pozostanie dzieciom                 w pamięci.

Copyright © 2020 www.Smart-Biznes.net  Rights Reserved.