Get Adobe Flash player

"Pamięć jest kluczowym pojęciem każdej kultury.

 Wszystko, co tworzymy, z czym obcujemy, zawiera się w pamięci" 

(Paweł Hulle)

 

W dniu 29 października uczniowie klasy I A, wraz z wychowawczynią, p. Lilianą Wawrzaszek, udali się na dębicki Rynek. Pod Pomnikiem Niepodległości zapalili znicz. Wspólnie oddali w ten sposób hołd bohaterom poległym za wolność naszej Ojczyzny, wyrażając swoją wdzięczność i pamięć. Gest ten był zauważalny dla wielu przechodniów, uśmiechających się na widok dzieci -kolejnego pokolenia pamiętającego o tych, którzy odeszli.

 

Dzień później, korzystając ze słonecznej pogody, uczniowie pod opieką p. Barbary Szukały wybrali się na kolejną przechadzkę. Tym razem zapalili znicz pod pomnikiem Jana Pawła II na Placu Solidarności, w miejscu ważnym dla wielu mieszkańców naszego miasta. 

 

 

Copyright © 2020 www.Smart-Biznes.net  Rights Reserved.