Get Adobe Flash player

DZIEŃ  JEŻA

 

 

"W suchym lesie mieszka jeż
chcesz zobaczyć – to się spiesz!
Pod gromadką liści śpi,
gdy słoneczko złote lśni."

( I. Sallach)Przypadający za kilka dni Dzień Jeża 2019 stał się okazją do ciekawych zajęć edukacyjnych, przeprowadzonych przez  panią Barbarę Szukałę w klasie pierwszej. Zaciekawione pierwszaki wspólnie rozwiązały i odczytały krzyżówkę z hasłem dnia, obejrzały film o ciekawostkach z życia jeży i odpowiadały na pytania związane ze zwyczajami tych przemiłych zwierzątek. Dzieci pomogły jeżykom również odnaleźć drogę do lasu w rysunkowym labiryncie, a na koniec kolorowały "jeżykowe" obrazki. Podczas zajęć pierwszaki zbierały również „jeżykowe punkty”, które później wymieniły na nagrody ufundowane przez panią Kasię Kmieć:

Miejsce 1 zajął - Krzyś Madras

Miejsce 2 zajął - Dominik Ząbek

Miejsce 3 zajęli - Julia Goljat, Urszula Stachowicz,  Kacper Niezgoda i Filip Kozioł

Zajęcia wzbogaciły wiedzę dzieci o jeżach, rozbudziły ich ciekawość i wyobraźnię. Swoją tematyką "Dzień Jeżą" znakomicie wpasował się w klimat jesiennych dni, a zainteresowanie dzieci zainspirowało do kontynuowania zajęć w innych klasach. Dlatego do świetlicy szkolnej pani B.Szukała i M.Galas  zaprosiły dzieci     z klasy zerowej do wspólnej zabawy z okazji Dnia Jeża. Uczniowie z klas starszych również uczestniczyli              w nietypowym szkolnym święcie: klasa IV  i VI po obejrzeniu filmu oraz rozwiązaniu zagadek związanych                 z życiem jeża wykonali w grupach plakaty informacyjne., które zostały nagrodzone: I miejsce zajął plakat: Oliwii Bały, Wiktorii Jędrzejczyk i Anny Szuby; II miejsce: Marcina Rupy; III miejsce: Justina Lejmanowicza, Kacpra Szerszenia i Maksymiliana Maciuby; wyróżnienie: Sylwii Kurc, Pauliny Ziobro i Natalii Mądro.        W klasie czwartej na szczególną uwagę zasługiwały prace: Bartosza Florkiewicza(I miejsce) i Ewy Rzeźnikiewicz(II miejsce). W środę 6 listopada uczniowie z klas I-III, przebywającyw świetlicy szkolnej  również mieli okazję, żeby dowiedzieć się ciekawych rzeczy o tych miłych ssakach, wziąć udział w konkursie plastycznym oraz zabawach ruchowych „na podłodze siedzi jeż”. Dzień Jeża zakończył się czytaniem bajki „O jeżu Heniu, który bał się igieł” przez Kamilkę Ząbek. Prace uczniów, plakaty, kolorowanki, zagadki i prace plastyczne można oglądać na korytarzu szkolnym przez cały tydzień. Zachęcamy wszystkich do obejrzenia oraz do sprawdzenia swojej wiedzy o jeżach:-)

Copyright © 2020 www.Smart-Biznes.net  Rights Reserved.