Get Adobe Flash player

W dniu 19.12.2019 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Dębicy odbyło się spotkanie uczniów klas 0-3 z przedstawicielami Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy, brygadierem Januszem Nesterukiem i brygadierem Zdzisławem Wanatem.

Organizatorem spotkania było Szkolne Koło Akademii Zdrowia PCK, które realizuje zdania związane z bezpieczeństwem dzieci.

Przedstawiciele straży pożarnej opowiadali uczniom jak postępować, aby nie dopuścić do pożaru oraz jak zachowywać się, gdy już do tego pożaru dojdzie. Ostrzegali także przed „cichym zabójcą”- czadem. Przypomnieli również dzieciom numery telefonów ratunkowych 112 i 998.

Uczestnicy spotkania z wielką uwagą obejrzeli film pokazujący szybkość palenia się choinki i zwrócili uwagę na to, aby nie zostawiać na noc zapalonych światełek.

Dzieci miały możliwość zadawania pytań, obejrzenia i przymierzenia kasku strażackiego oraz otrzymania pamiątkowego wpisu do zeszytu.

 

 

Serdecznie dziękujemy panu Komendantowi Powiatowemu Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy za możliwość przeprowadzenia tak pouczającego spotkania.

Zobacz więcej zdjęć...

Copyright © 2020 www.Smart-Biznes.net  Rights Reserved.