Get Adobe Flash player

 

Maj jest miesiącem szczególnym w historii Polski. W pierwszych trzech dniach maja obchodzone są w Polsce trzy ważne święta:

 

1 maja, który zapisał się jako Międzynarodowe Święto Pracy obchodzone nie tylko w Polsce, ale i na świecie.


3 maja to rocznica uchwalenia Konstytucji RP.

2 maja, który ustanowiony został Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

 

 

 

 

 

 

1 maja - Międzynarodowe Święto Pracy

Międzynarodowe Święto Pracy lub inaczej Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, to święto obchodzone corocznie 1 maja dla upamiętnienia i uznania osiągnięć ludzi pracujących.
W Polsce ten dzień jest świętem państwowym ustawowo wolnym od pracy.

 

2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Dzień Flagi Państwowej Rzeczypospolitej Polskiej obchodzony jest w Polsce 2 maja, a jego główną rolą jest popularyzowanie wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. Barwy widniejące na fladze państwowej są jednym z ważniejszych elementów tożsamości narodowej.

Dzień flagi jest jednym z najmłodszych świąt państwowych, dlatego tym bardziej powinno się go propagować i jak najwięcej o nim mówić, przecież w każdym z nas bije biało-czerwone serce.

Polskie barwy narodowe kształtowały się na przestrzeni wielu stuleci. Kolory flagi Polskiej towarzyszą nierozerwalnie dziejom historycznym naszego narodu, a są nimi czerwień –symbolizująca przelaną krew w walce w obronie kraju oraz biel – symbolizująca wartości duchowe, czystość i niepokalanie.

WYWIEŚMY WIĘC FLAGI !!!

 

 

Święto Konstytucji 3 Maja

3 maja 1791 Sejm Czteroletni po burzliwej debacie przyjął przez aklamację ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 maja. Była ona drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą regulującą organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli. Była ostatnią próbą ratowania Rzeczypospolitej. Dawała nadzieję na wzmocnienie państwa polskiego, w którym przez wieki dominowała zasada "liberum veto".

 

 

https://www.superkid.pl/lamiglowki-o-polsce

 

 

 

 

Copyright © 2020 www.Smart-Biznes.net  Rights Reserved.