Get Adobe Flash player

Klub Szkół UNICEF

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Dębicy należą do Klubu Szkół UNICEFF od ubiegłego roku i rzetelnie wykonują zadania związane z członkostwem w klubie. W tym miesiącu chcielibyśmy podzielić się z Wamiinformacjami o tym, jak młode osoby z różnych stron świata radzą sobie podczas epidemii koronawirusa. Tym samym pragniemy zachęcić Was do podzielenia się swoimi doświadczeniami.

W artykule „Życie młodych osób podczas epidemii koronawirusa” znajdziecie:

·         historie dzieci z różnych stron świata, które uczestniczą w edukacji zdalnej,

·         link do filmu, będącego krótkim nagraniem rozmowy nastolatków z kilku europejskich krajów,

·         pomysły, jak uczniowie mogą zaprezentować swoje własne przeżycia, podczas wirtualnych spotkań w grupie, bądź w formie indywidualnej pracy, wykorzystującej techniki artystyczne.

Ponadto w zakładkach (z lewej strony) znajdziecie następujące materiały:

·         Edukacja zdalna w czasie pandemii – zagadnienia, na jakie zwraca uwagę UNICEF Polska

·         Materiały dla dzieci i młodzieży

·         Jak zadbać o bezpieczeństwo dzieci w Internecie?

·         Jak nauczyciele mogą rozmawiać z dziećmi o koronawirusie?

·         Choroba wywołana koronawirusem (COVID-19): Co powinni wiedzieć rodzice?

·         5 wskazówek dla rodziców, jak mogą wspierać dzieci w czasie zdalnej nauki

Jesteśmy świadomi, że stan wynikający z epidemii i zamknięcia placówek edukacyjnych jest czasem trudnym. Dlatego zwracamy szczególną uwagę na samopoczucie uczniów i reagujemy na wszystkie niepokojące sygnały.W poniższym linku poruszane są  trudne tematy i wskazane miejsca, gdziedzieci mogą szukać wsparcia.Pamiętajcie: Nauczyciel, wychowawca to bardzo często kolejna, zaraz po rodzicu, najbardziej zaufana osoba dorosła, która może Ci pomóc:-)

https://unicef-koronawirus.pl/edukacja/zycie-mlodych-osob-podczas-epidemii-koronawirusa/

Copyright © 2020 www.Smart-Biznes.net  Rights Reserved.