Get Adobe Flash player

PODSUMOWANIE OSIĄGNIĘĆ UCZNIÓW W KONKURSACH PRZEDMIOTOWYCH, ARTYSTYCZNYCH I SPORTOWYCH

 W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

 

 

Witamy serdecznie na dzisiejszym  podsumowaniu  osiągnięć uczniów  w konkursach i zawodach sportowych w mijającym roku szkolnym.

 Korzystając z naszej nieograniczonej wyobraźni, która jest znakomitym wehikułem czasu, przenieśmy się  do pracowni  mistrza  Leonarda  da Vinci – wszechstronnie utalentowanego  malarza , architekta  i wynalazcy .  Zapytajmy go, czym dla niego jest talent.

Leonardo: Talent to bardzo ważny dar od losu: możemy go przyjąć i pomnożyć, ale możemy też zaprzepaścić nasze możliwości.

 

 Ale czy każdy go posiada? 

 

Leonardo: Sadzę, że tak, bo przecież talent to nie tylko zdolności. Talentem może być zarówno umiejętność, jak i każdy dar: cecha charakteru, wydarzenie, drugi człowiek. To wszystkie szanse, jakie  daje nam życie; to nasza wiara w siebie, siła charakteru i piękno ducha.

 

 Zgodzi się pan ze mną, Mistrzu, że talent to szczególna pasja: to dar i miłość do tańca, śpiewu, poezji, malarstwa i innych artystycznych dziedzin, których efekty możemy podziwiać w teatrach, muzeach, galeriach i operach? . Przykładem jest nasza utalentowana uczennica

 

  Ula Stachowicz – jej pasją  jest śpiew i teatr. W tym roku szkolnym zdobyła Grand Prix w „VII Miejskim  Przeglądzie Talentów Artystycznych ”             za wykonanie piosenki „ Barbara szła do baru” oraz  nominację do XXX Podkarpackiego  Festiwalu  Piosenki „Śpiewaj razem z nami”. 

 

https://drive.google.com/file/d/1NMN88V8MEUKLgRlRPTfvMe_tuXzIepzO/view

 

Anita Machnik to nasz najmłodszy talencik w szkole .  Zdobyła wyróżnienie w Międzyprzedszkolnym Przeglądzie  Pieśni Patriotycznej  o Polsce.

 

Leonardo: Żaden człowiek w żadnym wieku nie jest zamknięty na talenty. Warto pracować i marzyć, aby rozwijać swój talent i wyobraźnię – wtedy życie jest kolorowe, a duszę rozpiera radość tworzenia.

 

W naszej  szkole uczniowie mogą rozwijać również  swoje talenty muzyczne w  prężnie działającym   chórze  szkolnym  oraz zespole  instrumentalnym.

 

 

 Kuba Mordel to utalentowany młody aktor Szkolnego  Koła Teatralnego „Perełki”. Jego występy zawsze wzbudzają wieli pozytywnych emocji.

 

   

https://drive.google.com/file/d/1eHuZojCPIS_Vqd0cY1vue7ll1mNha_fu/view?usp=sharing

 

 Ewa Świerk to kolejna bardzo  wszechstronnie uzdolniona uczennica naszej szkoły. Gra na skrzypcach , wciela się w różne  role teatralne , pięknie śpiewa .W tym roku zdobyła I miejsce w X Powiatowym  Przeglądzie  Kolęd i Pastorałek .

 

 

https://youtu.be/xdaDZcWL_yQ

 

Kinga Skarbek to dziewczynka o wielkim talencie. Zdobyła wiele nagród z dziedziny teatru muzyki, oraz plastyki. Można godzinami słuchać, jak  pięknie gra na flecie. W tym roku szkolnym świetnie zaprezentowała się w  Powiatowym  Konkursie  Poezji Religijnej.

 

  

 

 

  

 

 

 

https://drive.google.com/file/d/1gk37xcxzXxw4nFGVRe3tBlVPD3TI8iaJ/view

 

 Leonardo: Niczego bym nie osiągnął bez ciężkiej pracy. Jak powiedział Stanisław Staszic, „Talent jest to kawałek szlachetnego, lecz surowego metalu. Dopiero pilna praca go obrobi i wartość mu wielką nadaje”. Przykładem tak ogromnej determinacji i  pracy jest

 

Karolina Olszewska - aktorka , tancerka , laureatka ogromnej ilości nagród w konkursach szkolnych, międzyszkolnych, ogólnopolskich a nawet światowych. Ma zaledwie 10 lat i trzy tytuły mistrzyni świata w tańcu artystycznym.   

 

    

https://ptvr.pl/sukces-karoliny-olszewskiej/

 

MAMY RÓWNIEŻ BARDZO UZDOLNIONYCH PLASTYKÓW

  

 

Eliza Konieczko zajęła II miejsce , Izabela Stoś  III miejsce w  Międzyszkolnym  Konkursie Plastycznym  „Uczymy i bawimy się razem”.

 

Karol Suchodolski i Karolina Grabiec to laureaci Międzyszkolnego  Konkursu  Plastycznego  „Bohaterowie Narodowi”.

 

Wiktoria Stachura zdobyła wyróżnienie w Międzyszkolnym  Konkursie  Plastycznym  „Spacer ze św. Jadwigą”.

 

Weronika Szukała zajęła  II miejsce, Jakub Koczanowski  i  Małgorzata Pruchnik zdobyli wyróżnienie w Powiatowym  Konkursie  Plastycznym „Praca moich marzeń”.

 

Kinga Skarbek zdobyła wyróżnienie w  XIV Powiatowym  Konkursie  Szopek Bożonarodzeniowych.

Kinga Skarbek zajęła  I miejsce ,Emilia Ceroń  II miejsce, Laura Łabno  III miejsce, Iga Mirowska  wyróżnienie  w Gminno-Miejskim  Konkursie  Plastycznym  Bombka Bożonarodzeniowa 2019 pt. „Maleńka Miłość”.

 

Małgorzata PruchnikHubert Konieczko zdobyli  wyróżnienie w  Miejskim  Konkursie  Plastycznym  „Spacer ze św. Jadwigą Śląską po ziemi dębickiej”.

 

 

Leonardo: Talent objawia się nie tylko w dziedzinie sztuki. To także zamiłowanie do sportu.

 

Roksana Szlachetka, Klaudia Hamala, Ewa Lauria zdobyły II miejsce w tenisie stołowym dziewcząt w ramach Dębickiej Olimpiady Dzieci                 i Młodzieży.

 

Jakub Olszewski,  Michał Plezia, Hubert Konieczko zdobyli III  miejsce w Półfinale Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży w Badmintonie Chłopców.

 

Wiktoria Rak, Nikola Bratuś  zdobyły IV  miejsce w Półfinale  Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży w Badmintonie Dziewcząt.

 

Jakub Olszewski,  Michał Plezia, Hubert Konieczko zdobyli  IV  miejsce w Finale Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży w Badmintonie Chłopców.

 

Maksymilian Turek, Filip Pieniążek zdobyli III miejsce w  Igrzyskach  Dzieci  w Tenisie Stołowym Chłopców.

 

 

Emilia i Jan Główka to  rodzeństwo, które  od 3 lat trenuje  karate tradycyjne w Dębickiej Akademii Karate Tradycyjnego. Emilia zdobyła srebrny medal w IV Mikołajkowym Turnieju Mikołajkowym organizowanym przez Akademię Karate Tradycyjnego w Rzeszowie, a także srebrny medal w Klubowym turnieju Chikara Cup w konkurencji KATA, organizowanej przez Akademię Sportu Chikara w Rzeszowie. Jan nie bierze udziału w zawodach, jest mniej medialny, ale chętnie trenuje i zamierza, podobnie jak jego siostra, Emilia, zdawać egzamin na pomarańczowy - kolejny  pas.

 

 

 

 

MOŻEMY RÓWNIEŻ POSZCZYCIĆ

 SIĘ LAUREATAMI I FINALISTAMI OLIMPIAD

 

 

 

Sebastian Szymalski Krzysztof Kucharski to laureaci Ogólnopolskiej  Olimpiady  „Olimpusek” dla klas III.

 

 

 

LAUREAT WOJEWÓDZKIEGO  KONKURSU 

 Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

 

KORDIAN BIZOŃ

 

FINALIŚCI  WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU 

 Z JĘZYKA POLSKIEGO

 

ANTONI SKRĘTKOWSKI

 

ALEKSANDRA STUKUS

 

FINALISTKA  WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU

 Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO

 

WERONIKA SZUKAŁA

Mistrzu -  przyzna pan, że nie wszyscy są równie utalentowani? Pan osiągnął mistrzostwo w wielu dziedzinach: malarstwie, medycynie, architekturze, technice. Zaprojektował pan m.in. turbinę wodną, aparat do nurkowania, płetwy, spadochron, soczewki, latarnie, maszyny włókiennicze, machiny latające    i łodzie podwodne. Nie wszyscy przecież mogą pochwalić się takimi osiągnięciami.

 

Leonardo: Owszem, niektórzy są utalentowani tylko w jednej dziedzinie, inni działają poprzez niesienie pomocy.

 Przekonaliśmy się, że talent to dar szczególny. Dzięki niemu nasze życie staje się ciekawsze  i piękniejsze.  Mistrzu, dziękujemy Ci za wywiad. Twoje wskazówki są dla nas niezwykle cenne. Na pewno postaramy się dostrzec i rozwijać nasze pasje.

 

Leonardo: Cała przyjemność po mojej stronie. Miło wiedzieć, że szlachetne idee renesansu – wiara w nieograniczone możliwości ludzkiego rozumu, postulat wszechstronnego rozwoju człowieka i radość tworzenia – nie są obce wśród potomnych. Cieszy mnie fakt, iż chcecie poznawać i odkrywać świat. Do wszystkich apeluję: zastanówcie się, co jest waszą siłą!

 

Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne  gratulują uczniom wszelkich zdobytych  sukcesów w mijającym roku szkolnym . Nadal  odkrywajcie swoje uśpione talenty i cieszcie się każdą chwilą swojego niepowtarzalnego życia. 

Opracowanie i przygotowanie : G. Witkowska- Gac , J. Wiśniewska

Copyright © 2021 www.Smart-Biznes.net  Rights Reserved.