W pierwszą sobotę czerwca odbyła się X już edycja pikniku rowerowego Bicyklomania.

W tej wspaniałej imprezie organizowanej wspólnie przez Urząd Miasta Dębica oraz grupę Arkus & Romet nie mogło zabraknąć uczniów Dwójki.

Ponad trzydziestoosobowa grupa złożona z uczniów, rodziców oraz nauczycieli naszej szkoły, wraz z pozostałymi uczestnikami rajdu pokonała trasę na odcinku Dębica - Chotowa - Dębica, która liczyła 30 kilometrów.

Po powrocie do Dębicy na stadionie miejskim przy ulicy Kościuszki odbył się festyn podczas, którego na uczestników czekało mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Dzieci mogły wziąć udział w różnorodnych turniejach i zabawach, zagrać i bawić się na mega kręglach, a nieco starsi uczestnicy imprezy wzięli udział w zawodach z kulą do zorbingu oraz w zajęciach fitness i maratonie Zumby.

Dla uczestników rajdu przygotowany był gorący posiłek, kiełbaski z grilla, a także lody. Nasza szkoła w nagrodę za zorganizowanie tak licznej grupy otrzymała bon w wysokości 500 zł na zakup sprzętu rowerowego.

Organizatorami grupy uczestniczącej w rajdzie byli: Barbara Szukała oraz Bogdan Saletnik.