ŚWIETLICA SZKOLNA - rok szkolny 2019 / 2020

KOLORY  JESIENI

Pod takim hasłem Rzeczpospolita Uczniowska przeprowadziła zajęcia dla uczniów z klas I-III przebywających w świetlicy szkolnej w dniu 2 października.

 

 KlaudiaHamala i Kamilka Ząbek wcieliły się w rolę robaczków, które opowiedziały zebranym dzieciom o walorach odżywczych owoców i warzyw, a panie B,Szukała i M.Galas zaprosiły dzieci do wspólnego dekorowania spódniczki Pani Jesieni oraz do układania haseł związanych z jesienną pogodą oraz quizem „Wiem wszystko o Jesieni”. Zajęcia zakończyły się wspólną zabawą ruchową „Chocolate”.

 

 

 

JESIEŃ W OGRODZIE

Jaki piękny jest ogród jesienią
Kiedy barwy się mienią
Żółcią, czerwienią, lekkością babiego lata
Zwinnością białych nitek które to wszystko oplata

 

20 września 2019 roku dzieci ze świetlicy  odwiedziły szkolny ogród „Bioróżnorodności”. Wśród jeszcze pięknych ogrodowych  kwiatów, owoców  dzieciaki znalazły pierwsze  oznaki jesieni brązowe  kasztany. 


 

ŚWIETLICA SZKOLNA - rok szkolny 2018 / 2019

 

NAJPIĘKNIEJSZE SŁOWO ŚWIATA

MAMA

„Z okazji Twego święta, Mamo
życzę Ci zdrowia, sił i codziennej radości
wraz ze słowami największej wdzięczności.
Za wszystkie dla mnie trudy i starania
składam Ci dzisiaj podziękowania”

 

Z okazji Dnia Mamy uczniowie przebywający w świetlicy szkolnej wykonali laurki i upominki dla swoich mam. Czas poświęcony na wykonanie prezencików był również czasem rozmów o mamach, ich roli w życiu zarówno małych jak i większych dzieci. Panie B.Szukała i M.Galas przygotowały  dla uczniów mały konkurs karaoke, którego motywem były oczywiście piosenki o mamie. Uczniowie podczas całego dnia poświęconego tematowi „Najpiękniejsze słowo świata – MAMA”, wykonywali portrety swoich mam, które zostały zaprezentowane szerszej publiczności na korytarzu szkolnym.

Pozdrawiamy wszystkie MAMY i życzymy im wszystkiego najcudowniejszegoJ 

 

 

BIEDRONECZKI SĄ W KROPECZKI

 

No właśnie- biedroneczki są w kropeczki – ale ile mają kropeczek?Co je biedronka? Jak duża jest biedronka? Ile mszyc zjada dziennie biedronka? Na te i wiele innych pytań dotyczących biedroneczek odpowiedź uczniowie znaleźli w prezentacji, którą opracowały panie B.Szukała i M.Galas. Podczas rozmów i oglądania prezentacji uczniowie wykonywali biedronki z odlewów gipsowych, które stały się wiosenną dekoracją. Podczas wykonywania prac uczniowie mieli również okazję nauczyć się piosenki „Biedronka i muchomor”. Dzień z biedroneczkami zakończył się wyjściem na spacer w poszukiwaniu….biedronkiJ

 

KARTONOWE ARCYDZIEŁA

Domki z kartonu dla dzieci   zrobiły prawdziwą furorę w świetlicy szkolnej. Był to wspaniały sposób na zajęcie dzieci, które skupiały się na malowaniu, dekorowaniu i urządzaniu mini podwórek. Dzieci później z dumą  pokazywały swoje dzieła innym dzieciom w szkole oraz całej rodzinie, ponieważ zostały zabrane przez nie do swoich domów.

 

Wiosna w Świetlicy Szkolnej

Dnia 21 marca rozpoczęła się kalendarzowa wiosna, która jest zapowiedzią słonecznych dni i budzenia się przyrody do życia.
Wychowankowie naszej świetlicy z radością powitali Panią Wiosnę, uczestnicząc w różnorodnych zajęciach ukazujących uroki tej kolorowej, pachnącej i radosnej pory roku.

 

PREZENTACJA PRACY ŚWIETLICY SZKOLNEJ

 

8 marca 2019 roku w ramach Dnia Otwartego Szkoły połączonego z zapisami dzieci do klasy pierwszej, dzieci i ich rodzice zostali zaproszeni do świetlicy szkolnej, gdzie zapoznali się z jej pracą. Panie wychowawczynie świetlicy zaprezentowały twórczość dzieci, omówiły zasady jej funkcjonowania, godziny pracy oraz zaprosiły wszystkie chętne dzieci do kolorowych tatuaży, które wykonywała pani z „Kulkolandu”. Każde dziecko odwiedzające świetlicę otrzymało kolorowy koszyczek wypełniony niespodziankami. Dodatkowo panie przeprowadziły zajęcia formowania zwierzątek z balonów. Następnie wyznaczone uczennice z klas starszych zaprowadziły dzieci do stołówki szkolnej gdzie czekał na nich poczęstunek: zdrowe kanapeczki, koreczki i słodkie co nieco. 

 

BAL KARNAWAŁOWY 2019 

04 lutego   2019  roku w świetlicy szkolnej  odbył się bal karnawałowy.

W czasie balu odbyły się różne quizy i zabawy.

Wybrano również „Mistrzów” oraz „ Króla i Królową” balu.

 

KRÓLOWA  BALU

Hanna  Skrętkowska Karina Olszewska

 

KRÓL  BALU

Krystian Ząbek Antoni Erazmus

 

MISTRZ TAŃCA

Hanna Skrętkowska

Milena Zachwiej

Eliza Konieczko

 

 

MISTRZ HUMORU

Antoni Erazmus

 

 

MISTRZ PORTRETU (NAJCIEKAWSZY STRÓJ NA BALU)

Milena Zachwiej Tymoteusz Pięk

 

ZDJĘCIA ZNAJDZIESZ W GALERII............ 

MAGIA ŚWIĄT

Magia Świąt Bożego Narodzenia udzieliła się wszystkim dzieciom, które 21 grudnia przebywały w świetlicy szkolnej. Słuchając kolęd i piosenek świątecznych wszyscy wraz z panią B.Szukałą i  M.Galas wykonywali ozdoby świąteczne na stół wigilijny: aniołki i choineczki oraz uczyli się składać serwetki w świąteczną choineczkę. Pracom dzieci towarzyszyło niezwykłe ożywienie i magia zbliżających się świąt. Czas wykonywania ozdób był też czasem rozmowy o zwyczajach świątecznych w domach dzieci. Panie również podzieliły się z dziećmi własnymi doświadczeniami i wspomnieniami z czasów dzieciństwa.

Wesołych Świąt!

Idzie, idzie święty z nieba.

 Oto jest wśród nas.     

Witaj święty Mikołaju.

Witaj, witaj nam.

 

 

06.12.2018r. w świetlicy szkolnej odbyły się mikołajki. Świetliczaki przywitały św. Mikołaja  piosenką. Św. Mikołaj przyniósł dzieciom gry planszowe do wspólnej zabawy. Spotkanie ze św. Mikołajem, wspólne zdjęcia, zabawa i mnóstwo prezentów dały dzieciom wiele radości. W przygotowaniu mikołajek brały również udział uczennice  Ewa  Lauria, Kornelia  Musiał, Emilia   Kogut i  Sandra Bratuś. 

 

ANDRZEJKI 2018

 

Andrzejkowy nadszedł czas,
baw się  z nami! Bądź wśród nas!
Dzisiaj wróżyć z wosku będziemy
chętnie się czegoś o dobrej przyszłości dowiemy.

 

W szkolnej świetlicy odbył się wieczór andrzejkowy. Dzieci bardzo  chętnie uczestniczyły

 

w tajemniczych i magicznych wróżbach.

WIĘCEJ ZDJĘĆ ZNAJDZIESZ W GALERII...................

 

 

 

CZAS DLA JESIENI

 

Pod takim hasłem w świetlicy szkolnej w dniu 9 października 2018 roku odbyła się lekcja otwarta, podczas której panie B.Szukała i M.Galas zaprosiły dzieci z klas I-IV do odgadnięcia 14 haseł – zagadek tworzących rozwiązanie krzyżówki, odpowiedzi na pytanie: „Dlaczego liście spadają z drzew”, obejrzenia darów jesieni oraz rozszyfrowania rebusów i  pokolorowania obrazków w książeczce – kartce z lekcji, którą obie panie specjalnie przygotowały na zajęcia. Podczas zajęć uczniowie mieli również możliwość obejrzeć krótką prezentację „Cztery pory roku – Jesień” oraz zaśpiewać wspólnie z bohaterami kreskówki „W kasztanowym mieście”. Z lekcji uczniowie zabrali do domów kasztany, liście i ozdobne dynie. Panie zaproponowały również uczestnikom zajęć  udział  w konkursie plastycznym oczywiście tematycznie związanym z jesienią. Prace zostaną zaprezentowane na korytarzu szkolnym w piątek 12 października. 

ŚWIETLICA SZKOLNA - rok szkolny 2017 / 2018

 

Podsumowanie konkursów za II półrocze

 

 

OBEJRZYJ GALERIĘ NA PŁOCIE J

 

 

Z OKAZJI DNIA MAMY

dziś moc prezentów mamy

Szczęścia, zdrowia, pomyślności,

Samych w życiu chwil radości,

Żadnych smutków,  trudów, łez,

Niech się spełni to co chcesz!

 

W tym szczególnym dniu, uczniowie naszej szkoły składali życzenia swoim mamom wręczając upominki wykonane na zajęciach, które podzielone były na kilka etapów, a prowadzone przez panie Barbarę Szukałę oraz Marzenę Galas. W zajęciach wzięli udział chętni uczniowie z naszej szkoły, którzy cierpliwie malowali puszki, rysowali i ozdabiali wieczka, drukowali i przyklejali odpowiednie z przeznaczeniem puszki napisy. Gotowe, zapakowane w ozdobną folię puszki na kawkę lub herbatkę uczniowie wręczyli mamom w dniu ich święta, które przypada 26 maja.

 

 

PROJEKTUJEMY   WŁASNE   PUZZLE

 

W dniu 24 maja 2018 roku w świetlicy szkolnej przeprowadzone zostały zajęcia plastyczne, których celem było zaprojektowanie przez dzieci własnych puzzli.  W zajęciach wzięło udział 29 uczniów z klas I-IV.

Po narysowaniu, wykolorowaniu i wycięciu puzzli, uczestnicy wymienili się swoimi pracami. Układanie puzzli wg projektu kolegów okazało się równie skomplikowane jak oryginalnych.

 Najciekawsze pomysły zaprezentowali: Zuzia Kuzyk, Julia Lesiak, Karina Olszewska, Zuzia Augustyn i Ania Pachel.

 

Wszyscy uczestnicy zajęć plastycznych otrzymali od prowadzących: pani Basi Szukały I Marzeny Galas drobne rzeczowe upominki.

 

 

 

 „TAJEMNICZY OGRÓD”- WARSZTATY

Warsztaty miały na celu  pokazać dzieciom jak stworzyć własne florarium, czyli swoistego rodzaju ekosystemu w  szklanym słoju (bądź innym szklanym pojemniku).Uczniowie chętnie zabrali się do tworzenia własnych tajemniczych ogrodów pod kierunkiem pani B.Szukały, M.Galas, I.Sozańskiej-Kęsek i pani praktykantki Pauliny, które tłumaczyły i doradzały jakie warstwy podłoża należy ułożyć, co z czym łączyć, jak zasadzać rośliny, a potem jak je pielęgnować. Podczas pracy dzieciom dopisywały humory, a końcowy wynik zaskoczył wszystkich. Powstały wspaniałe ogródki co wykonawcy chętnie prezentują na poniższych zdjęciach:

 

 

TRADYCJE WIELKANOCNE

Wielkanoc kojarzy się nam z kolorowymi pisankami, mnóstwem pysznego jedzenia, śmigusem dyngusem i …. o tym właśnie rozmawiali uczniowie podczas zajęć otwartych w świetlicy szkolnej zorganizowanych przez panie: Barbarę Szukałę, Marzenę Galas i Iwonę Sozańską – Kęsek. 

Panie podczas pokazu multimedialnego zwróciły uwagę uczniów na znaczenie tradycji w naszym życiu, przybliżyły znaczenie Niedzieli Wielkanocnej, Poniedziałku Wielkanocnego w polskiej tradycji nawiązującego do dawnych praktyk, łączących się z symbolicznym budzeniem się przyrody do życia oraz polskiej tradycji potraw wielkanocnych. Panie zaproponowały również wielkanocne zabawy z pisankami: „Jajko o jajko”, „Kto dalej”,  „Rzuć pisankę”, które  po obfitym świątecznym śniadaniu będą świetną radosną chwilą spędzoną w rodzinnym gronie.
Uczniowie podczas zajęć otwartych mieli okazję nauczyć się składać serwetkę w świątecznego wielkanocnego zajączka, który może stać się ciekawym elementem dekoracyjnym  stołu wielkanocnego. Po złożeniu serwetek uczniowie zostali podzieleni na trzy grupy i przystąpili do projektowania stołu wielkanocnego. Pomysły były różne, a finał należał do wszystkich, ponieważ każdy z zaproponowanych stołów wielkanocnych zyskał uznanie młodych jurorów, którymi byli uczniowie klasy zerowej wraz z panią Danusią. Brawo! Podczas zajęć otwartych uczniowie rozwiązywali również krzyżówkę świąteczną oraz projektowali pisanki, które zostały zaprezentowane na wystawie na korytarzy szkolnym.

ŻYCZYMY RADOSNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH!

 

 

SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY

pt.„NASZE PIĘKNE POLSKIE SŁOWA” ROZSTRZYGNIĘTY!!!

 

            Dnia 13 marca 2018r. został rozstrzygnięty SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY zorganizowany w ramach działalności  Klubu Sympatyków Poprawnej i Starannej Wymowy działającego w Świetlicy Szkoły Podstawowej nr 2, pod tytułem: „Nasze piękne polskie słowa” przez Panią Iwonę Sozańską - Kęsek  oraz Panią Grażynę Witkowską  - Gac.

            Na konkurs należało przynieść  pracę plastyczną ilustrującą wybrane przez uczestnika słowo, które ma dla niego szczególną wartość, ukazujące piękno naszego języka (np. słowo, które kojarzy się z kimś lub czymś miłym), w formacie A4, wykonaną dowolną techniką.

            Celem konkursu było rozbudzenie twórczości plastycznej i wyobraźni uczniów, zwrócenie uwagi na piękno naszej ojczystej mowy, wzbogacenie zasobu słownictwa i rozwijanie mowy, szczególnie u dzieci z trudnościami w mówieniu. Ponadto konkurs miał na celu prezentację indywidualnych możliwości, umiejętności i zdolności plastycznych oraz zachęcenie do wspólnej pracy rodzica i ucznia nad rozwojem mowy i języka z wykorzystaniem różnorodnych technik plastycznych technik plastycznych.

            Komisja w składzie: Pani Iwona Sozańska- Kęsek, Pani Grażyna Witkowska – Gac, Pani Basia Szukała oraz Pani Marzena Galas wybrały trzy najciekawsze prace (I, II, III miejsce)  oraz dodatkowo wyróżniły 10 najciekawszych ich zdaniem prac. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy. Uczniowie, którzy zdobyli I , II oraz III miejsce dodatkowo otrzymali ciekawe nagrody rzeczowe (gry edukacyjne) , a uczniowie wyróżnieni dodatkowo drobne upominki J .

A oto lista laureatów:

I miejsce – ANNA SZUBA

II miejsce – NATALIA FORYŚ

III miejsce – BARTEK FLORKIEWICZ

Wyróżnienia: KAROLINA OLSZEWSKA, JUSTYNA PLEZIA, KAMIL MARKIEWICZ, EMILIA GŁÓWKA, ALEKSANDRA PASIK, ZUZANNA KUZYK, OLIWIA PAWŁOWSKA, KAROLINA PAWŁOWSKA, PIOTR MIRUS, KINGA SKARBEK

Inni uczestnicy: KARINA OLSZEWSKA, PAWEŁ DRĄG, KORNELIA DUDA, SEBASTIAN SZYMALSKI, KLAUDIA MYTYCH, KLAUDIA HAMALA, EMILIA GAWRYŚ, EWA ŚWIERK

 

 

Wszystkim uczestnikom i laureatom serdecznie gratulujemy J J J

 

ŚWIATOWY DZIEŃ DENTYSTY 

5 marca obchodzony jest  Światowy Dzień  Dentysty.  Wielu boi się go niczym zjawy z najstraszniejszego horroru. Jednak sympatyczny pan/pani dentysta naprawdę chcą, żebyśmy mieli zdrowe zęby J J J

W święto nie tylko warto więc uhonorować ich pracę, ale może i zapisać się na wizytę?

         Z okazji święta Dentysty,  dzieci uczęszczające na świetlicę szkolną wykonały pracę pt. „Dwa ząbki”. Zadanie polegało na wybraniu z gazetek, zdrowych produktów, które nie niszczą naszych zębów oraz na wybraniu tych , które szkodzą zębom. Na koniec dzieci przykleiły wybrane obrazki na ząbki. Całość zawisła na wielkim plakacie informacyjnym, który można podziwiać na szkolnym korytarzu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzień Kota to stosunkowo nowe święto. Na pewno powinni o nim pamiętać miłośnicy kotów. To okazja, by pomóc kotom wolno żyjącym i podopiecznym schronisk i przytulisk. A tych, którzy z kotem żyją na co dzień, zachęcamy  tego dnia do szczególnego rozpieszczania swoich kotów.

         Tego dnia w szkolnej świetlicy odbyły się warsztaty z rysowania kota J Uczniowie z pomocą wzorów rysowali czworonożnych pupili.

 

 

 

WALENTYNKI

 

  

14.02.2018 roku w świetlicy szkolnej odbyły się gry i zabawy „Walentynkowe”, oraz wybory

 „Najmilszej dziewczynki i Najmilszego chłopca”. 

 

NAJMILSZA- ANNA MIKA

NAJMILSZY- FRANCISZEK GLEŃ

  

 

Bal Karnawałowy

 

12 lutego   2018  roku w świetlicy szkolnej  odbył się bal karnawałowy.

W czasie balu odbyły się różne quizy i zabawy. Wybrano również „Mistrzów” oraz „ Króla i Królową” balu.

 

KRÓLOWA  BALU

Kamila Ząbek

 

KRÓL  BALU

Antoni Erazmus

 

MISTRZ TAŃCA

Maksymilian Turek

Milena Cygan

Kacper Rzepecki

Jagoda Chłościńska

 

MISTRZ HUMORU

Lena Szumańska

 

MISTRZ CELNE OKO

Iga Mirowska

Karolina Olszewska

 

 

MISTRZ PORTRETU (NAJCIEKAWSZY STRÓJ NA BALU)

 

Zofia Skrętkowska, Anna Mika, Karolina Paluch, Krystian Knych,

 Kacper Kurdziel , Ewa Świerk , Gabriela Zielińska , Anastazja Baran, Klaudia Hamala , Karina Olszewska , Karolina Pawłowska,

 Oliwia Pawłowska  

 

WIĘCEJ ZDJĘĆ ZNAJDZIESZ W GALERII…….. 

   

 

 

MAŁY STRAŻAK 

Kacper Rzepecki od pierwszej klasy  uczestniczy w zajęciach Akademii  Małego Strażaka

 

w Brzeźnicy. W świetlicy szkolnej swoim kolegom i koleżankom przybliżył wiadomości dotyczące udzielania  pierwszej pomocy medycznej oraz wskazał jakie  zagrożenia niesie  zabawa z ogniem. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach.

 

 

 

TEATRALNY  PLAC  ZABAW

Teatr uczy, bawi i wychowuje

 Zajęcia teatralne stanowią szczególną formę aktywności i ekspresji twórczej dla uczniów klas młodszych. Aktywność dziecka należy do jego sfery rozwoju i trzeba ją właściwie stymulować i pobudzać przez odpowiednie zabawy, a taką jest niewątpliwie zabawa w teatr. Zajęcia teatralne wpływają korzystnie na wszechstronny rozwój dziecka, stanowią również uzupełnienie treści programowych, sprzyjają poszerzaniu i utrwalaniu wiadomości oraz kształtowaniu prawidłowych nawyków zachowania.

Jest wspaniałym pomysłem na dobre spędzenie czasu wolnego w świetlicy szkolnej, dlatego pani Basia I Marzena pomogły dzieciom stworzyć Teatralny Plac Zabaw. Pani Basia przyniosła olbrzymie pudło, z którego wspólnie z panią Marzeną wycięły kontur sceny, pomalowały czarną farbą oraz przypięły złota kotarę i ….. zostawiły pole do działania dzieciom, które chętnie przejęły inicjatywę. Powstały przedstawienia kukiełkowe w oparciu o płyty z nagraniami słuchowisk „Kot w butach”, ”Śpiąca królewna”, „Zaczarowany kufer”, „Czerwony Kapturek”, „Calineczka” , własne wersje znanych bajek oraz własne scenariusze. Zabawa trwa JJJJJJ

 LAUREACI KONKURSÓW PLASTYCZNYCH

 

Organizatorzy konkursów: Barbara Szukała i Marzena Galas

v  Konkurs wiedzy o ruchu drogowym:

I miejsce: Kamila Ząbek – kl. 3 a i Zosia Skrętkowska – kl. 3 a

v  Mój najwspanialszy dzień podczas wakacji”:

Wyróżnienia: Piotr Mirus - kl. 1, Zosia Skrętkowska – kl. 3, Klaudia Krystoń-kl. 1, Franciszek Gleń-kl. 4

v  „Bezpieczna droga do szkoły”:

Wyróżnienia: Karol Gawlik – kl. 3, Klaudia Krystoń-kl. 1, Sebastian Szymalski – kl.1, Anastazja Baran-kl. 2, Klaudia Hamala – kl.3

v  „Złota Polska Jesień”:

I miejsce – Szymon Ryba, kl. 2

II miejsce – Julia Lesiak, kl. 1

III miejsce – Natalia Foryś, kl. 1

v  „Jesienny liść:”:

I miejsce – Emilia Ceroń, kl. 4 b

II miejsce – Karolina Pawłowska, kl. 3 b

III miejsce – Karolina Olszewska, kl. 3 b

v   „Świąteczne marzenia”:

Wyróżnienia: Klaudia Hamala- kl. 3, Zuzanna Augustyn-kl. 1, Karolina Olszewska-kl. 3, Ewa Świerk-kl. 3

 

 

Laureaci konkursów

Opieka i przygotowanie pani G. Witkowska- Gac

 

I miejsce    Kamili Ząbek   w XIII   Międzyszkolnym Konkursie  Plastycznym dla Świetlic „Misiolandia” - organizator  Szkoła Podstawowa  nr 2 w Dębicy 

 

II miejsce Klaudii Hamali   w Międzyszkolnym Konkursie  Plastycznym dla Świetlic „Cudaki warzywniaki na straganie Brzechwy   ”- organizator Szkoła Podstawowa nr 9  w Dębicy 

 

Wyróżnienie Emilii Główki  w Międzyszkolnym Konkursie  Plastycznym dla Świetlic „Cudaki warzywniaki na straganie Brzechwy ”- organizator Szkoła Podstawowa nr 9 w Dębicy 

Wyróżnienie Karoliny Olszewskiej oraz udział Kingi Skarbek w V Przeglądzie Talentów Artystycznych pod patronatem Burmistrza Miasta Dębicy-  organizator  Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego i Szkoła Podstawowa  nr 3 w Dębicy  

 

Mikołajki

 

Jak tradycja nakazuje 6 grudnia obchodzimy imieniny Mikołaja. Każdemu z nas imię to kojarzy się ze świętym, który obdarowuje ludzi podarkami. W tym roku podczas Mikołajek w świetlicy szkolnej odbył się montaż słowno - muzyczny „Święta tuż, tuż..” Scenariusz i wykonanie : Ewa Lauria, Natalia Cabaj, Kornelia Musiał, Wanessa Gavryluk, Emilia Kogut, Magda Paliga. Dzieci brały również  udział w licznych  zabawach i  quizie dotyczącym wiedzy o Świętym  Mikołaju. Był też słodki poczęstunek.

Andrzejki

  Przy zapalonej świecy,

Za zamkniętymi drzwiami,

Odgadnąć próbujemy,

Co ukrył los przed nami.

Wróżymy z butów, jabłek,

Lejemy wosk na wodę,

Co nam przyniesie przyszłość?

Kłopoty? Czy przygodę?

 

 30  listopada nasza świetlica zamieniła się w magiczny salon, w którym zgodnie z tradycją, odbyły się różne wróżby i zabawy. Najpierw opowiedzieliśmy sobie o historii andrzejkowych tradycji.  Potem rozpoczęliśmy zabawę z przygotowanymi przez dzieci oraz panie wróżbami.  Każdy chciał poznać swoją przyszłość, np. losując wróżbę z magicznego „kuferka”  czy wybierając pewien atrybut przyszłości schowany pod talerzykami . Oczywiście dzieci wiedzą,  że wszystkie wróżby traktujemy z przymrużeniem oka, jednak  Andrzejki mają niezaprzeczalnie magiczny klimat. 

  ZDJĘCIA ZNAJDZIESZ W GALERII………………

 

JESIENNE SPOTKANIE RODZINNE

23 listopada 2017 roku   w świetlicy szkolnej odbyło się „X JESIENNE SPOTKANIE RODZINNE ”. W ramach tego spotkania dzieci uczęszczające do szkolnego teatru „Perełki”  wystawiły montaż słowno- muzyczny „ Owoce i warzywa to najlepsza witamina”, którą obejrzeli zaproszeni rodzice oraz pani wicedyrektor Lucyna Skwarło.  Po przedstawieniu rodzice i dzieci wzięli  udział w konkursach związanych tematycznie ze  zdrowym odżywianiem. W ramach spotkania odbył się również konkurs „Master Chef ”na najsmaczniejszą, najładniejszą, najzdrowszą sałatkę, lub surówkę.  Dzieci wraz z rodzicami przygotowały bardzo zdrowe  i smaczne surówki, sałatki. Po naradzie jury nagrodziło I miejscem wszystkie drużyny . Całe spotkanie okazało się być znakomitą wspólną zabawą rodziców z dziećmi. Spotkanie opracowały i poprowadziły  G. Witkowska- Gac, I. Sozańska- Kęsek.

WIĘCEJ ZDJĘĆ ZNAJDZIESZ W GALERII................

 

 

„WITAMIOWE ABC

 

Świetlica szkolna włączyła się aktywnie w tegoroczne obchody Dnia Drugiego Śniadania. Uczniowie, pod opieką pani Basi i Marzenki wyciskali witaminy z jabłek, pomarańczy i klementynek. Należy dodać, że w „super” fartuszkach, które wykonali własnoręcznie na zajęciach plastycznych w dniu poprzedzającym. Soczkami poczęstowani zostali pracownicy i uczniowie szkoły. Podczas robienia soku panie rozmawiały z dziećmi na temat roli witamin w prawidłowym rozwoju młodego organizmu oraz zasadach prawidłowego odżywania kładąc nacisk na zasadę, że do szkoły wychodzimy  „po śniadaniu ze śniadaniem”.

 

„Mimozami jesień się zaczyna…”

Te słowa towarzyszyły uczestnikom Szkolnego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się w naszej szkole 24 października 2017r. Jego organizatorkami były Panie: G. Witkowska-Gac, J. Wiśniewska, M. Krasoń, I. Sozańska-Kęsek.  W świetlicy szkolnej pojawiło się 15 recytatorów, którzy zaprezentowali wybrane przez siebie teksty związane
z pięknem i bogactwem polskiej jesieni.

Jury w składzie:  G. Witkowska-Gac, L. Szewczyk, J. Wiśniewska, A. Ścisłowska, M. Krasoń zdecydowało o wynikach konkursu:

 I miejsce zajęła Wiktoria Hodor z kl. IV B,

 II miejsce przypadło Kornelii Pych z kl. IV B,

na III miejscu znalazł się Adam Kędzior z kl. VI A.

 Nagroda specjalna jury trafiła do Mileny Bielatowicz z kl. IV B.

Wyróżnienia otrzymali: Anna Szuba z kl. IV A, Wiktoria Jędrzejczyk z kl. IV A, Jakub Szymaszek z kl. IV A, Franciszek Gleń z kl. IV B, Maja Mietła z kl. IV B, Emilia Ceroń
z kl. IV B, Konrad Kubisztal z kl. V A, Giuseppe Lauria z kl. VA, Anna Szajer z kl. VA, Nadia Sikorska z kl. VA i Hubert Konieczko z kl. VI B.

 

Gratulujemy młodym recytatorom, którzy z wielkim zaangażowaniem i dbałością
o rekwizyty przybliżyli słuchaczom twórczość polskich poetów.

 

 

W ramach działalności „Klubu Sympatyków starannej i poprawnej wymowy”,

w świetlicy szkolnej Szkoły Podstawowej nr 2 w Dębicy, dnia 12 października 2017 roku, odbył się „Pojedynek na wierszyki łamiące języki”. W konkursie udział wzięli uczniowie z klas od I – III, którzy prezentowali utwory Małgorzaty Strzałkowskiej pt. „Wierszyki łamiące języki”.

            Konkurs miał na celu zwrócenie uwagi dzieci na poprawność wymowy oraz na piękno języka polskiego, rozwijanie zdolności recytatorskich, zachęcanie do występów na scenie, prezentację umiejętności uczniów, a także uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

            Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie, wykazali się pomysłowością podczas interpretacji wybranego przez siebie tekstu, a także samodyscypliną, która polegała na samodzielnym wyuczeniu się wierszyka na pamięć. 

            Jury w składzie: Pani Grażyna Witkowska – Gac, Pani Barbara Szukała,

Pani Marzena Galas, Pani Justyna Wiśniewska przyznało następujące miejsca:

I miejsce – Ewa Świerk (kl.IIIa) – za wiersz pt. „Czyżyk”

II miejsce – Kamil Surdel (kl.IIa) – za wiersz pt. „Czyżyk”

III miejsce – Kamila Ząbek (kl.IIIa) – za wiersz pt. „Czyżyk”

Lena Szumańska (kl.IIIa) – wyróżnienie za wiersz pt. „Czyżyk”

Karolina Paluch (kl.IIIa) – wyróżnienie za wiersz pt. „Szczeniak”

Klaudia Hamala (kl.IIIa) – wyróżnienie za wiersz pt. „Szczeniak”

Karolina Pawłowska (kl.IIIb) – wyróżnienie za wiersz pt. „Szczeniak”

Karolina Olszewska (kl.IIIb) – wyróżnienie za wiersz pt. „Czyżyk”

Julia Szymalska (kl.Ib) – wyróżnienie za wiersz pt. „Bzyg”

Emilia Szymaszek (kl.Ib) – wyróżnienie za wiersz pt. „Czyżyk”

            Poniżej przedstawiamy wierszyki, które łamały języki Naszym wspaniałym uczestnikom.

Organizatorzy konkursu Pani Iwona Sozańska – Kęsek oraz Pani Grażyna Witkowska - Gac nagrodziły w/w laureatów dyplomami oraz drobnymi nagrodami, a nasza wspaniała publiczność – gromkimi brawami. 

 

 

 

JESIENNY LIŚĆ

 

W dniu 5 października 2017 roku w świetlicy szkolnej odbył się konkurs plastyczny ”Jesienny liść”. Był on elementem lekcji przeprowadzonej w świetlicy szkolnej przez panią B.Szukałę pod tytułem „Witamy Jesień”. Lekcję oraz konkurs pomagały przeprowadzić panie: M.Galas i I.Kęsek. Konkurs miał na celu edukację dzieci z zakresu zmian zachodzących w przyrodzie jesienią, zachowaniem drzew oraz kolorami i pięknem przyrody.

Jury w składzie: Laura, Wiktoria i Eliza uczennic z klasy 7 B, przyznało następujące miejsca:

I miejsce -  Emilia Ceroń,  kl. 4 b

II miejsce – Karolina Pawłowska,  kl. 3 b

III miejsce – Karolina Olszewska, kl. 3 b

Dyplomy i upominki laureatom wręczone zostały w dniu 6.10.2017 roku w obecności  dzieci uczęszczających do świetlicy szkolnej.

 

 

WIZYTA U DENTYSTY

 Do dentysty
Mama do dentysty mnie dzisiaj zabrała.
Nie będzie bolało, tak mi powiedziała.
Pani ząbek wyczyści, chwilę poboruje.
Jeśli będzie trzeba, dziurkę zaplombuje.

Usiadłem na fotel i zdrętwiałem cały
Myślałem, że zęby mnie będą bolały
Nagle usłyszałem, choć do mnie kochanie,
Nie masz dziurki w ząbku, było lakowanie.

A co to takiego, zapytałem mamę?
Co w ogóle znaczy słowo lakowanie?
To pasta na ząbki, żeby były czyste,
A wtedy już rzadko odwiedzasz dentystę.

Nerwy mi puściły, wtedy się uśmiałem,
Że z byle powodu, tak bardzo się bałem.
Teraz wszystkim powiem, że to nic nie boli,

 

25 września dzieci przebywające w świetlicy szkolnej  zwiedziły  gabinet stomatologiczny, który mieści się w naszej szkole. Pani stomatolog zwróciła uwagę na higienę  jamy ustnej i  zaprosiła dzieci do gabinetu  na częste przeglądy swoich ząbków.  

JESIENNY SPACER W SZKOLNYM OGRODZIE „BIORÓŻNORODNOŚCI” 

 

ŚWIETLICA SZKOLNA - rok szkolny 2016 / 2017

25.11.2016 roku w świetlicy szkolnej odbył się Dzień Pluszowego Misia.

W tym dniu dzieci zapoznały się z historią pluszowego misia i brały udział w różnych grach i zabawach których bohaterem był miś.

Miś pluszowy,
Miś kudłaty,
Biały, czarny
Lub łaciaty.
Wszystkie misie
My kochamy,
Bo ich święto dzisiaj mamy.

 

 

JESIENNE SPOTKANIE RODZINNE                           

                         

30.11.2016 roku pani Grażyna Witkowska- Gac i Justyna Wiśniewska  w świetlicy szkolnej  zorganizowały cykliczne  „JESIENNE SPOTKANIE RODZINNE ”.

W ramach tego spotkania dzieci uczęszczające do szkolnego teatru „Perełki”  wystawiły sztukę „Bal na pożegnanie jesieni”, którą obejrzeli zaproszeni rodzice . Po przedstawieniu rodzice i dzieci wzięły udział w konkursach związanych tematycznie z jesienią. „Bal na pożegnanie jesieni” zakończył się smacznym poczęstunkiem przygotowanym przez panią Martę  Witkoś. Całe spotkanie okazało się być znakomitą wspólną zabawą rodziców z dziećmi.

 

 

Listopad 2016

 

W dzień świętego Andrzeja

Pannom z wróżby nadzieja

Noc Andrzeja świętego

Przywiedzie narzeczonego

 

W szkolnej świetlicy odbył się wieczór andrzejkowy dla wychowanków. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w tajemniczych i magicznych wróżbach. 

 

 

MIKOŁAJ 2016

WARSZTATY   BOŻONARODZENIOWE 

W  grudniu 2016 roku w świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty  „OZDOBY BOŻONARODZENIOWE I CHOINKI” . Dzieci chętnie w nich uczestniczyły, wykonując ozdoby świąteczne oraz papierową choinkę pod bacznym okiem pani Basi i pani Marzenki. Podczas warsztatów dzieci obejrzały prezentację multimedialną „Tradycje Bożonarodzeniowe”, zapoznały się z artykułem z gazety regionalnej  o wciąż  żywych i zapomnianych zwyczajach świątecznych naszego regionu „ oraz żywo dyskutowały na temat kultywowania tradycji w ich domach. Swoje choinki dzieci wykonywały śpiewając piosenki zimowe z podkładem w wersji karaoke.

 Na koniec warsztatów wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

 

 

PODSUMOWANIE PIERWSZEGO PÓŁROCZA

 

WALENTYNKI 2017

14.02.2017 roku  dzieci ze świetlicy szkolnej  uczestniczyły w licznych grach, zabawach oraz konkurencjach dotyczących Walentynek. Odbyły się również wybory

 „ NAJMILSZEJ I NAJMILSZEGO” (oceny dokonały dzieci)

 

NAJMILSZA – ANNA ANTONIK

 

NAJMILSZY – FRANCISZEK GLEŃ

 Bal Karnawałowy

 

09 lutego   2017  roku w świetlicy szkolnej  odbył się bal karnawałowy.

W czasie balu odbyły się różne quizy i zabawy. Wybrano również „Mistrzów” oraz „ Króla i Królową” balu.

 

KRÓLOWA  BALU

Zofia Skrętkowska

 KRÓL  BALU

Kacper Rzepecki

 MISTRZ TAŃCA

Karolina Olszewska

Kamila Ząbek

MISTRZ HUMORU

Kurdziel Kacper

MISTRZ CELNE OKO

Anna Antonik

MISTRZ PORTRETU (NAJCIEKAWSZY STRÓJ NA BALU)

Oliwia Pawłowska

 

 

DZIEŃ OTWARTY W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

17 marca 2017 roku świetlica szkolna miała możliwość zaprezentowania swojej działalności na forum rodziców i dzieci, które przyszły na Dzień Otwarty Szkoły Podstawowej nr 2 w Dębicy.

Panie Marzenka i Basia zaprosiły  wszystkich odwiedzających do zajęć plastycznych, podczas których dzieci wykonały i zabrały do domów pasażerów „Lokomotywy” Juliana Tuwima. Każda z wykonanych postaci miała słodką niespodziankę –w brzuszkach kryły się słodkości! Podczas zajęć panie przybliżyły również pracę świetlicy, jej zadania i misję. Pani Grażynka wyświetliła prezentację o świetlicy, która również przedstawiła zadania, z którymi na co dzień mierzą się dzieci czekając po lekcjach na swoich bliskich. Na korytarzu przed świetlicą panie wywiesiły prace uczniów pokazując jak wiele nowych technik dzieci poznają na zajęciach plastycznych w świetlicy szkolnej. Na tym nie zakończono niespodzianek przygotowanych na Dzień Otwarty. Pani Basia i Marzenka wyczarowywały z balonów żyrafy, pieski,miecze i szpady. Te ostatnie cieszyły się największą popularnością nawet wśród dziewczynek. Po odwiedzeniu świetlicy pani Grażynka zaprosiła dzieci wraz z rodzicami  na poczęstunek przygotowany w  stołówce  szkolnej. Była to również okazja do pokazania i polecenia domowych obiadów przygotowywanych na co dzień przez cztery wspaniałe panie kucharki.

     WITAJ WIOSNO

 

DZIEŃ DZIECKA W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

 

Wszystkie dzieci nasze są:
Basia, Michael, Małgosia, John,
na serca dnie mają swój dom,
uchyl im serce jak drzwi.
Wszystkie dzieci nasze są:
Borys, Wojtek, Marysia, Tom,
niech małe sny spełnią się dziś,
wyśpiewaj marzenia, a świat
będzie nasz!

 ZAKOŃCZENIE ROKU W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Rok szkolny 2016/2017 był dla nas bardzo udany. Uczniowie rozwijali skrzydła w różnorodnych dziedzinach, osiągając  sukcesy, zarówno te codzienne, ale jakże niekiedy ważne, jak i te spektakularne: w konkursach ogólnopolskich, regionalnych , a także naszych – szkolnych. Każdy miał szansę sprawdzić się w dziedzinie, która jest jego mocną stroną. Szczególnie cieszą efekty wychowawcze naszych działań. Uczniowie współpracowali  ze sobą, lubili  się, pomagali  sobie wzajemnie. Nieporozumienia uczyli  się rozwiązywać w sposób pokojowy, szanując godność drugiego człowieka. Szczególna  atmosfera panującą  w naszej  świetlicy , to praca wszystkich: Nauczycieli , Rodziców i Uczniów.

Dziękujemy serdecznie wszystkim Rodzicom, którzy aktywnie włączyli się w nasze działania i wspierali nas na miarę swoich możliwości: organizacyjnie, finansowo, poświęcając czas i uwagę, dbając wspólnie z nami o świetlice , w której  uczą się i bawią dzieci.

Gratulujemy wszystkim naszym drogim Uczniom osiągnięć, doceniamy ciężką pracę, która daje wspaniałe efekty. Życzymy w nowym roku szkolnym  wiele satysfakcji, radości, wytrwałości w zdobywaniu nowych umiejętności.

Dyrektor Szkoły wraz z Kierownikiem i Wychowawcami Świetlicy

             ŚWIETLICA SZKOLNA - rok szkolny 2015 / 2016      Celem działalności świetlicy jest zapewnienie uczniom zorganizowanej opieki wychowawczej, odpowiednich warunków do wypoczynku, relaksu, kontaktów społecznych i sukcesów.

      Zajęcia w świetlicy odbywają się w godzinach od 6.30 - do 16.30. Objęci świetlicą są uczniowie z klas młodszych oraz dzieci starsze, oczekujące na zajęcia dodatkowe. W szczególnych przypadkach do świetlicy szkolnej przyjmowane są dzieci z rodzin niepełnych, zagrożonych patologią, wymagających losowego wsparcia i pomocy.


Kadra świetlicy: kierownik świetlicy mgr Grażyna Witkowska - Gac
Wychowawcy: mgr Barbara Szukała, mgr Marzena Galas, mgr Dorota Chodak, mgr Bogdan Saletnik.

 

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

ZA CO LUBIMY WIOSNĘ ?

Za przylaszczkę, pierwiosnek.
Za sasankę w futerku, za żaby kumkające.
Za kukanie kukułki, za kaczeńce na łące.

 

 

PIERWSZA POMOC

W marcu trzykrotnie odwiedził naszą świetlicę Ratownik Medyczny  pan Szymon Chłościński rodzic Jagódki i Cezarego  uczniów naszej szkoły . Pan Ratownik przeprowadził  w naszej Świetlicy zajęcia  z zakresu zasad udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach.
Te bardzo ciekawie przeprowadzone zajęcia przyczyniły się do pogłębienia wiedzy o podstawowych zasadach  z zakresu ratowania życia i zdrowia w nagłych sytuacjach.

Podstawowym elementem zajęć  była pierwsza pomoc przedmedyczna w sytuacjach: utrata przytomności, zawał, wylew, oparzenia, krwotoki, złamania, zachłyśnięcia.

Na zakończenie spotkań  wszyscy słuchacze brali  udział w bandażowaniu różnych części ciała oraz ćwiczyli na fantomie utrzymanie przy życiu poszkodowanego i nie dopuszczenie do powstania dalszych powikłań do chwili przybycia karetki pogotowia ratunkowego.

Umiejętność pomocy człowiekowi, gdy nagle stanie się coś niespodziewanego, to bardzo przydatna i ważna rzecz. Warto znać zasady udzielania pierwszej pomocy, bo mogą się zdarzyć sytuacje które mogą nas zaskoczyć. A w przypadku zagrożenia życia lub zdrowia ludzi liczy się szybkie, rozsądne działanie.

 

WALENTYNKI 2016

12.02.2016 roku w świetlicy szkolnej odbyły się gry i zabawy „Walentynkowe”, oraz wybory „Najmilszej dziewczynki i Najmilszego chłopca”.

 

NAJMILSZA DZIEWCZYNKA W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

EMILIA ZACHWIEJ

 

NAJMILSZY  CHŁOPIEC  W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

 

FRANCISZEK  GLEŃ 

 

BAL KARNAWAŁOWY

03 lutego   2016  roku w świetlicy szkolnej  odbył się bal karnawałowy.

W czasie balu odbyły się różne quizy i zabawy. Wybrano również „Mistrzów” oraz „ Króla i Królową” balu.

 KRÓLOWA  BALU

 Zofia Skrętkowska

 KRÓL  BALU

 Maks Turek

 MISTRZ TAŃCA

 Karolina Olszewska

 Iga Mirowska

 MISTRZ HUMORU

 Kamila ZąbeK

 MISTRZ PORTRETU (NAJCIEKAWSZY STRÓJ NA BALU)

Nadia Sikorska

 

 

 

 

 

ŚWIATEŁKO POKOJU

 

ZDROWE ODŻYWIANIE

W ramach zajęć otwartych 01.12.2015roku dzieci ze świetlicy szkolnej i zespołu teatralnego ”Perełki” pod kierunkiem pani Grażyny  Witkowskiej –Gac  wystawiły sztukę  dla kl. „I-III” naszej szkoły „Witaminki dla księżniczki Marcelinki”. Po przedstawieniu była  pogadanka na temat zdrowego odżywiania, którą poprowadziła pani Marta  Witkoś opiekun szkolnego koła PCK. Na koniec spotkania odbyła się  degustacja zdrowej żywności.

 

 

 

MIKOŁAJ W ŚWIETLICY SZKOLNEJ  04.12.15

Cieszymy się wszyscy

Chcemy Ciebie tu przywitać

W dzień tak uroczysty

Witaj święty Mikołaju!

Upragniony gościu z nieba.

Racz udzielić swoich darów

daj nam co potrzeba.

JESIENNE SPOTKANIE RODZINNE

 

27.11.2015 roku pani Grażyna Witkowska- Gac  w świetlicy szkolnej  zorganizowała cykliczne  „JESIENNE SPOTKANIE RODZINNE ”.     W ramach tego spotkania dzieci uczęszczające do szkolnego teatru „Perełki”  wystawiły sztukę „Witaminki dla księżniczki Marcelinki ”, którą obejrzeli zaproszeni rodzice . Po przedstawieniu rodzice i dzieci wzięły udział w konkursach związanych tematycznie ze  zdrowym odżywianiem. W ramach spotkania odbył się również konkurs na najsmaczniejszą, najładniejszą, najzdrowszą kanapkę. Dzieci wraz z rodzicami przygotowały bardzo ciekawe i smaczne kanapki. Królowały biedronki, motylki, żółw, myszki, słoń, sowa, uśmiechnięte buźki. Po naradzie jury nagrodziło I miejscem wszystkie przygotowane kanapki. Całe spotkanie okazało się być znakomitą wspólną zabawą rodziców z dziećmi.

 

Listopad 2015

W dzień świętego Andrzeja

Pannom z wróżby nadzieja

Noc Andrzeja świętego

 Przywiedzie narzeczonego

W szkolnej świetlicy odbył się wieczór andrzejkowy dla wychowanków. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w tajemniczych i magicznych wróżbach.

 

"Z  Ż Y C I A ŚWIETLICY SZKOLNEJ"


         JESIENNE RODZINNE SPOTKANIA - 20 listopada 2014 roku w świetlicy szkolnej odbyło się "Jesienne Rodzinne Spotkanie". W ramach tego spotkania dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej wraz ze swoimi rodzicami obejrzały przedstawienie pod tytułem "Potyczki przyrodnicze" w wykonaniu Zespołu Teatralnego "Perełki" pod kierunkiem Grażyny Witkowskiej-Gac.

         Po przedstawieniu rodzice i dzieci uczestniczyli w konkursach i zabawach związanych tematycznie ze zdrowym odżywianiem.

         Najatrakcyjniejszą okazała się konkurencja łowienia rybek, w której rodzice musieli wykazać się zręcznością, "łowiąc" wędką plastikowe rybki, a dzieci - wiedzą o zdrowych warzywach i owocach. Całe spotkanie okazało się być znakomitą wspólną zabawą rodziców z dziećmi. Nagrodami dla uczestników były dyplomy i smaczne jabłuszka.


         "POTYCZKI PRZYRODNICZE" - w ramach zajęć otwartych 24.11.2014r. dzieci ze świetlicy szkolnej i zespołu teatralnego "Perełki" pod kierunkiem pani Grażyny Witkowskiej - Gac i Haliny Miklaszewskiej wystawiły montaż słowno - muzyczny dla kl. "I - III " naszej szkoły "Potyczki przyrodnicze".
         Po przedstawieniu była pogadanka na temat zdrowego odżywiania, którą poprowadziła pani Marta Witkoś opiekun szkolnego koła PCK. Na koniec spotkania odbyła się degustacja zdrowej żywności.
 

                                                      W dzień świętego Andrzeja
                                                      Pannom z wróżby nadzieja
                                                      Noc Andrzeja świętego
                                                      Przywiedzie narzeczonego

         W szkolnej świetlicy odbył się wieczór andrzejkowy dla wychowanków. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w tajemniczych i magicznych wróżbach.
         MIKOŁAJ W ŚWIETLICY SZKOLNEJ - 5.12.2014

 

                                    Cieszymy się wszyscy
                                    Chcemy Ciebie tu przywitać
                                    W dzień tak uroczysty
                                    Witaj święty Mikołaju!
                                    Upragniony gościu z nieba.
                                    Racz udzielić swoich darów
                                    daj nam co potrzeba.


 ŚWIETLICA SZKOLNA - rok szkolny 2013 / 2014


      Celem działalności świetlicy jest zapewnienie uczniom zorganizowanej opieki wychowawczej, odpowiednich warunków do wypoczynku, relaksu, kontaktów społecznych i sukcesów.

      Zajęcia w świetlicy odbywają się w godzinach od 6.30 - do 16.30. Objęci świetlicą są uczniowie z klas I - III oraz dzieci starsze, oczekujące na zajęcia dodatkowe. W szczególnych przypadkach do świetlicy szkolnej przyjmowane są dzieci z rodzin niepełnych, zagrożonych patologią, wymagających losowego wsparcia i pomocy.

Kadra świetlicy: kierownik świetlicy mgr Grażyna Witkowska - Gac
Wychowawcy: mgr Barbara Szukała, mgr Marzena Galas, mgr Halina Miklaszewska, mgr Dorota Majka, mgr Wiesława Adamek.

Regulamin świetlicy szkolnej
przy Szkole Podstawowej nr 2 w Dębicy.

§ 1

Postanowienia ogólne

1. Świetlica jest pozalekcyjną formą wychowawczo-opiekuńczej działalności szkoły.

2. Świetlica jest zorganizowana dla dzieci, które muszą dłużej przebywać w szkole ze względu na czas pracy swoich rodziców/opiekunów lub inne okoliczności wymagające zapewnienia im opieki w szkole.

3. W świetlicy zadania realizowane są według rocznego planu pracy świetlicy opracowanego w oparciu o koncepcję pracy szkoły oraz zgodnie z ramowym rozkładem dnia.

4. Pracownikami świetlicy są: kierownik świetlicy i nauczyciele - wychowawcy świetlicy.

5. Świetlica dysponuje pomieszczeniami wskazanymi przez Dyrektora szkoły.

6. Zajęcia świetlicowe mogą odbywać się w innych miejscach niż sale świetlicowe.

7. Wychowankowie świetlicy korzystają z szatni przy świetlicy.

8. W świetlicy obowiązują warunki korzystania z telefonów komórkowych i innych urządzeń elektronicznych określone w § 46 Statutu Szkoły.

9. Każdy wychowanek świetlicy, uczeń przebywający czasowo w świetlicy oraz każdy uczestnik zajęć, imprez, konkursów świetlicowych jest zobowiązany do przestrzegania regulaminu świetlicy.

§ 2

Cele i zadania

1. Celem działalności świetlicy jest zapewnienie wychowankom zorganizowanej opieki wychowawczej przed i po zakończonych obowiązkowych i dodatkowych zajęciach edukacyjnych/zajęciach pozalekcyjnych, pomocy w nauce oraz odpowiednich warunków do nauki własnej i rekreacji.

2. Do zadań świetlicy należy w szczególności:

    1) organizowanie pomocy w nauce, tworzenie warunków do nauki własnej,

    2) organizowanie gier i zabaw ruchowych oraz innych form kultury fizycznej w pomieszczeniu i na powietrzu, mających na celu prawidłowy rozwój fizyczny,

    3) organizowanie zajęć mających na celu ujawnienie i rozwijanie zainteresowań, zamiłowań, uzdolnień,

    4) stworzenie warunków do uczestnictwa w kulturze, organizowanie kulturalnej rozrywki oraz kształtowanie kulturalnych nawyków życia codziennego,

    5) upowszechnienie zasad kultury zdrowotnej, kształtowanie nawyków higieny i czystości oraz dbałości o zachowanie zdrowia,

    6) współpraca z rodzicami (opiekunami) i nauczycielami wychowanków, a także ze specjalistami zatrudnionymi w szkole.

3. Oprócz wymienionych zadań świetlica może organizować:

    1) zajęcia dla dzieci nie będących wychowankami świetlicy,

    2) imprezy szkolne (kulturalno-oświatowe, rozrywkowe i inne),

    3) imprezy pozaszkolne (konkursy międzyświetlicowe, zawody, turnieje, itp.).

4. Ponadto, świetlica może współpracować z placówkami oświatowymi, wychowawczymi, opiekuńczymi, kulturalnymi, profilaktyki i innymi wspomagającymi realizację zadań świetlicy.

5. Działania pozaszkolne wymienione wyżej są podejmowane za wiedzą i zgodą Dyrektora szkoły, zgoda może być wyrażona ustnie.

6. Każda impreza świetlicowa musi być zgłoszona Dyrektorowi szkoły, zgłoszenie może być ustne.

§ 3

Organizacja pracy świetlicy

1. Czas pracy świetlicy trwa od 6.30 do 16.30.

2. Świetlica jest czynna w dni, w których odbywają się zajęcia dydaktyczne, wychowawcze, opiekuńcze w szkole zgodnie z ustaleniem Dyrektora szkoły.

3. Podczas rekolekcji wielkopostnych organizowane są zajęcia świetlicowe.

4. Nadzór pedagogiczny nad pracą świetlicy sprawuje wicedyrektor.

5. Całokształt pracy świetlicy szkolnej organizuje i ją bezpośrednio nadzoruje kierownik świetlicy szkolnej.

6. Do świetlicy przyjmowane są dzieci na dany rok szkolny na podstawie kart zgłoszeń składanych przez rodziców / opiekunów prawnych.

7. Przyjmowania uczniów do świetlicy dokonuje się corocznie na podstawie "Karty zgłoszenia dziecka", wypełnionej przez rodziców lub opiekunów prawnych w terminie od 1 maja do 1 września.

8. Dziecko jest zapisywane do świetlicy na dany rok szkolny. Zapisy do świetlicy odbywają się corocznie.

9. W miarę potrzeb rodziców /opiekunów prawnych i możliwości szkoły zapisanie dziecka do świetlicy jest możliwe od września do czerwca danego roku szkolnego.

10. Decyzję o zakwalifikowaniu ucznia do korzystania ze świetlicy podejmuje kierownik świetlicy w porozumieniu z wychowawcami i Dyrekcją Szkoły.

11. Opieką wychowawczą w świetlicy mogą być również objęci uczniowie zwolnieni z uczęszczania na zajęcia edukacyjne np. wychowania fizycznego, religii.

12. Zajęcia w świetlicy są prowadzone w grupach wychowawczych.

13. Liczba uczniów w grupie wychowawczej podczas zajęć prowadzonych przez jednego nauczyciela nie powinna przekraczać 25 wychowanków.

14. W świetlicy mogą być prowadzone zajęcia plastyczne, techniczne, muzyczne, czytelnicze, teatralne, żywego słowa, ruchowe i rekreacyjne, dydaktyczne i inne.

15. Plan dnia jest określony w ramowym rozkładzie dnia.

16. Ramowy rozkład dnia jest określeniem alternatywnych działań podejmowanych przez wychowanków pod kierunkiem wychowawców świetlicy w przybliżonych ramach czasowych.

17. Wychowawca dostosowuje rodzaj aktywności i propozycje działań wychowanków zależnie m.in. od bieżących warunków organizacyjnych, liczebności grupy wychowawczej, pogody i dostępności pomieszczeń szkoły.

18. Odzwierciedleniem zrealizowanych działań opiekuńczo - wychowawczych w danym dniu są zapisy w dzienniku zajęć świetlicy.

§ 4

Prawa i obowiązki wychowanków świetlicy

1. Dziecko uczęszczające do świetlicy szkolnej (wychowanek świetlicy) ma prawo do:

    1) opieki wychowawczej, opiekuńczej i dydaktycznej,

    2) ochrony przed wszelkimi formami przemocy fizycznej lub psychicznej,

    3) zapewnienia warunków bezpieczeństwa podczas zajęć organizowanych na terenie świetlicy i poza nią,

    4) udziału w zajęciach, imprezach i wydarzeniach świetlicowych,

    5) pomocy wychowawcy w sytuacjach trudnych i konfliktowych,

    6) pomocy w nauce,

    7) życzliwego i podmiotowego traktowania,

    8) otrzymywania pochwał, nagród, wyróżnień,

    9) korzystania z udostępnionych pomocy dydaktycznych, książek, czasopism, gier, zabawek, przyborów i sprzętu będącego na wyposażeniu świetlicy,

    10) poszanowania swojej własności,

    11) higienicznych warunków przebywania w świetlicy,

    12) korzystania z szatni podczas pobytu w świetlicy.

2. Dziecko uczęszczające do świetlicy szkolnej (wychowanek świetlicy) zobowiązane jest do:

    1) przestrzegania ustaleń zawartych w dokumentach prawa wewnątrzszkolnego, w tym również w regulaminie świetlicy,

    2) dbania o bezpieczeństwo swoje i innych,

    3) przestrzegania zasad zachowania się uczniów w świetlicy i na zajęciach świetlicowych spisanych w "Kodeksie wychowanka świetlicy",

    4) respektowania poleceń wychowawcy,

    5) przynoszenia do świetlicy tylko tych przedmiotów, które są mu bezpośrednio potrzebne do zajęć szkolnych w danym dniu. Wyposażenie ucznia musi być spakowane w plecaku, torbie lub worku. Uczeń dba o to, aby jego rzeczy były odłożone na wyznaczone miejsce w świetlicy, np. na półkę przeznaczoną na plecaki.

3. Notoryczne niestosowanie się dziecka do wymagań określonych w § 4 pkt 2 regulaminu świetlicy upoważnia kierownika świetlicy do skreślenia dziecka z listy dzieci zapisanych do świetlicy po uprzednim poinformowaniu rodziców/opiekunów prawnych dziecka w porozumieniu z Dyrekcją szkoły, wychowawcą klasy i pedagogiem.

§ 5

Prawa i obowiązki rodziców / opiekunów prawnych dzieci uczęszczających do świetlicy

1. Rodzice/opiekunowie dzieci uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Dębicy mają prawo zapisać swoje dziecko do świetlicy jeśli musi ono dłużej przebywać w szkole ze względu na czas pracy swoich rodziców lub inne okoliczności wymagające zapewnienia im opieki w szkole.

2. Rodzice/opiekunowie prawni mają prawo w dowolnym czasie roku szkolnego zrezygnować z opieki świetlicy informując o swojej decyzji kierownika świetlicy.

3. Rodzice/opiekunowie prawni mają prawo do uzyskania informacji o pobycie i funkcjonowaniu dziecka w świetlicy.

4. Współpraca wychowawców i kierownika świetlicy z rodzicami/opiekunami prawnymi realizowana jest w formie bezpośredniej rozmowy, rozmowy telefonicznej, pisemnej informacji, informacji przekazanej za pośrednictwem wychowawcy.

5. W dni zebrań z rodzicami i dni otwartych kierownik świetlicy pełni dyżur dla rodziców.

6. W sprawach spornych rodzice/opiekunowie mają prawo zgłosić się do kierownika świetlicy, wicedyrektora i Dyrektora szkoły.

7. Rodzice/opiekunowie prawni mają prawo otrzymywać podziękowania i listy gratulacyjne za działania na rzecz świetlicy.

8. Rodzice/opiekunowie mają prawo wydać pisemną zgodę na samodzielne opuszczenie przez dziecko świetlicy w określonym czasie lub pisemnie upoważnić inną osobę do odbioru dziecka ze świetlicy. Jednocześnie przejmując odpowiedzialność za dziecko po opuszczeniu świetlicy.

9. Rodzice/opiekunowie prawni są zobowiązani do przestrzegania godzin pracy świetlicy. Przekazania swojego dziecka pod opiekę wychowawcy świetlicy od godz. 6.30 i odbierania do godz. 16.30.

10. Rodzice/opiekunowie są zobowiązani do respektowania regulaminu świetlicy.

§ 6

Nagrody i kary

1. Każdy wychowanek świetlicy oraz każdy uczestnik zajęć, imprez, konkursów świetlicowych oraz osoba działająca na rzecz świetlicy może otrzymać nagrodę.

2. Nagrody przyznaje się za szczególne osiągnięcia, wzorowe zachowanie, aktywność prospołeczną, udział w konkursach, działania na rzecz społeczności świetlicowej, przestrzeganie regulaminu, kulturę osobistą i inne postawy/zachowania/działania na forum świetlicy będące pozytywnym przykładem dla innych lub wspomagające realizację zadań świetlicy.

3. Nagrody są przyznawane przez wychowawców i kierownika świetlicy z inicjatywy własnej lub innych członków społeczności szkolnej.

4. Poniższy katalog nagród może być stosowany łącznie i w dowolnej kolejności.

5. Nagrody:

    1) Wyróżnienie przez wychowawcę na forum grupy.

    2) Czerwone kółeczko umieszczone na tablicy w sali.

    3) Pochwała udzielona w obecności wychowawcy klasy.

    4) Podniesienie oceny z zachowania.

    5) Nagroda rzeczowa i dyplom na zakończenie każdego okresu.

7. Za nieprzestrzeganie ustaleń zawartych w regulaminie świetlicy, "Kodeksie wychowanka świetlicy" i zasad dobrego wychowania, a szczególności za łamanie zasad bezpieczeństwa przewiduje się kary.

8. Wychowawca lub kierownik świetlicy może zastosować kary wobec wychowanków świetlicy, uczniów czasowo przebywających w świetlicy oraz uczestników zajęć, imprez, konkursów świetlicowych.

9. Poniższy katalog kar może być stosowany łącznie (np. uwaga pisemna i upomnienie ustne) i w dowolnej kolejności.

10. Kary:

    1) Upomnienie przez wychowawcę.

    2) Czarne kółeczko umieszczone na tablicy w sali.

    3) Upomnienie udzielone przez Dyrektora.

    4) Obniżenie oceny zachowania.

    5) Usunięcie ze świetlicy w porozumieniu z Dyrekcją szkoły, wychowawcą klasy i pedagogiem.

§ 7

Zadania kierownika świetlicy

1. Czuwanie nad całokształtem pracy wychowawczo - dydaktyczno - opiekuńczej świetlicy.

2. Opracowanie rocznego planu pracy świetlicy.

3. Opracowanie zakresu czynności i zatwierdzenie planu pracy wychowawców.

4. Prowadzenie dokumentacji świetlicy zgodnie z aktualnymi przepisami prawnymi.

5. Organizacja samokształcenia pracowników świetlicy.

6. Współpraca z rodzicami dzieci zapisanych do świetlicy.

7. Koordynacja spraw związanych z dożywianiem uczniów.

8. Zapewnienie wyposażenia i pomocy do zajęć.

9. Zapewnienie wyposażenia kuchni.

10. Zapewnienie pracownikom kuchni odzieży i środków ochrony indywidualnej.

11. Organizowanie pracy w kuchni.

§ 8

Zadania nauczyciela - wychowawcy świetlicy

1. Organizowanie zabaw i gier ruchowych oraz innych form kultury fizycznej w pomieszczeniach i na powietrzu, mających na celu prawidłowy rozwój fizyczny dzieci.

2. Ujawnianie i rozwijanie zainteresowań i uzdolnień. Organizowanie zajęć w tym zakresie.

3. Stworzenie warunków do uczestnictwa w kulturze, organizowanie kulturalnej rozrywki oraz kształtowanie nawyków kultury życia codziennego.

4. Upowszechnianie zasad kultury zdrowotnej, kształtowanie nawyków higieny, czystości oraz dbałość o zachowanie zdrowia.

5. Organizowanie pomocy w nauce, tworzenie warunków do nauki własnej, przyzwyczajanie dzieci do samodzielnej pracy umysłowej.

6. Zapewnienie dzieciom opieki.

7. Rozwijanie samodzielności dzieci.

8. Współdziałanie z rodzicami i nauczycielami.

9. Prowadzenie zajęć wg obowiązujących planów.

10. Dokumentowanie własnej pracy zgodnie z przepisami, poleceniami kierownika świetlicy lub Dyrekcji szkoły.

11. Współpraca z rodzicami dzieci zapisanych do świetlicy.

§ 9

Powierzanie opiece i odbieranie

1. Świetlica przejmuje opiekę nad dzieckiem od momentu jego przybycia do świetlicy do czasu odebrania dziecka ze świetlicy przez uprawnioną osobę lub do chwili opuszczenia przez dziecko świetlicy, jeżeli zostało udzielone upoważnienie.

2. Zasady odbierania dziecka ze świetlicy:

    1) Dziecko jest wybierane ze świetlicy przez jednego z rodziców lub opiekuna prawnego.

    2) Rodzic/opiekun prawny może upoważnić dowolną osobę do odbierania dziecka ze świetlicy. Upoważnienie musi mieć formę pisemną, być podpisane przez co najmniej jednego rodzica / opiekuna prawnego.

    3) Rodzic/opiekun prawny może upoważnić personel świetlicy do tego, aby dziecko wychodziło ze świetlicy do domu bez opieki. Upoważnienie musi mieć formę pisemną, być podpisane przez co najmniej przez jednego rodzica/opiekuna prawnego i dotyczyć określonego dnia albo całego roku szkolnego.

    4) Rodzic/opiekun prawny może w każdej chwili anulować upoważnienia albo zmienić jego treść. Wymagana jest do tego forma pisemna - podpis co najmniej jednego rodzica /opiekuna prawnego.

    5) Życzenie rodzica/opiekuna prawnego dotyczące nieodbierania dziecka przez drugiego z rodziców musi być poświadczone przez orzeczenie sądowe.

§ 10

Sytuacje wyjątkowe

1. W sytuacji gdy dziecko zgłasza złe samopoczucie wychowawca świetlicy zgłasza ten fakt higienistce szkolnej i przekazuje telefoniczną informację rodzicowi/opiekunowi prawnemu dziecka.

2. Wychowawca zapewnia natychmiastową pomoc dziecku, które uległo wypadkowi.

3. W razie nieodebrania dziecka ze świetlicy przez rodzica lub inną uprawnioną osobę do godziny 16.30 oraz braku kontaktu z jego rodzicami lub opiekunami prawnymi wychowawca powiadamia najbliższy komisariat policji o niemożliwości skontaktowania się z rodzicami/opiekunami prawnymi. Wychowawca świetlicy sporządza notatkę na temat zaistniałego zdarzenia i podjętych działań.

4. W przypadku uzasadnionego podejrzenia, że rodzic/opiekun prawny lub inna osoba upoważniona zgłosił się po dziecko w stanie wskazującym na nietrzeźwość lub odurzenie, należy:

    1) nakazać osobie nietrzeźwej lub odurzonej opuszczenie terenu szkoły,

    2) w przypadku odmowy powiadomić policję lub straż miejską,

    3) wezwać do szkoły drugiego rodzica/opiekuna prawnego lub inną upoważnioną osobę,

    4) jeżeli wezwanie innego opiekuna jest niemożliwe, należy powiadomić policję,

    5) wychowawca świetlicy sporządza notatkę na temat zaistniałego zdarzenia i podjętych działań.

§ 11

Dokumentacja świetlicy

1. Dokumentacja świetlicy, to:

    1) roczny plan pracy opiekuńczo - wychowawczej,

    2) protokoły oraz inne materiały z zebrań z rodzicami,

    3) tygodniowy rozkład zajęć,

    4) dzienniki zajęć,

    5) zeszyt upoważnień (§ 9 ust. 2),

    6) karty zgłoszeń dzieci,

    7) sprawozdania z działalności świetlicy,

    8) dowody wpłat za dożywianie,

    9) raporty żywieniowe,

    10) dokumentacja HACCP,

    11) dokumentacja majątku szkoły, użytkowanego przez świetlicę i kuchnię,

    12) lista obiadowa.

§ 12

Wyposażenie świetlicy

1. Pomieszczenia świetlicy zapewniają warunki bezpieczeństwa i higieny pracy.

2. Świetlica szkolna jest wyposażona w niezbędny sprzęt i pomoce dydaktyczne.

3. W świetlicy jest telefon wewnętrzny.

4. Sprzęt i wyposażenie świetlicy służy zarówno pracownikom jak i dzieciom.

5. Pracownicy organizują przestrzeń i ustalają miejsca przechowywania zarówno własności świetlicy jak i przedmiotów należących do osób korzystających ze świetlicy, np. odpowiednie miejsce na plecaki dzieci, właściwe miejsce na dokumentację czy sprzęt audiowizualny.

6. Dzieci mają prawo do korzystania z udostępnionego wyposażenia świetlicy.

7. Wszyscy korzystający z pomieszczeń i wyposażenia świetlicy są zobowiązani do dbałości o mienie szkolne.

§ 13

Regulamin stołówki szkolnej

1. W skład świetlicy wchodzi stołówka szkolna, której działalność podlega kierownikowi świetlicy.

2. Szkoła zapewnia uczniom możliwość oraz warunki spożycia jednego posiłku w formie obiadu w stołówce szkolnej.

3. Z obiadów w stołówce szkolnej mogą korzystać uczniowie i nauczyciele szkoły.

4. Uczniowie są zapisywani na posiłki obiadowe na prośbę rodzica lub ucznia, po uiszczeniu należnej kwoty za posiłki za dany miesiąc żywienia.

5. Wielkość porcji i kaloryczność dań obiadowych określają ogólnie obowiązujące przepisy regulujące funkcjonowanie stołówek.

6. Należność za posiłki należy wnosić do 10-ego dnia każdego miesiąca, w którym korzysta się z posiłków.

7. W przypadku nie dotrzymania terminu wpłaty należnej kwoty za dany miesiąc dziecko nie otrzyma obiadu do końca miesiąca żywienia.

8. Wpłat należy dokonywać u intendentki w wyznaczonych godzinach administracyjnych.

9. Wychowawca świetlicy nie jest upoważniony do przyjmowania wpłat za posiłki.

10. Każda nieobecność dziecka na obiedzie powinna być zgłoszona (osobiście lub telefonicznie) do godz. 9.00 danego dnia do intendentki lub w sekretariacie szkoły.

11. Rezygnacja z obiadów winna być zgłoszona najpóźniej w ostatnim dniu miesiąca poprzedzającego rezygnację.

12. Brak zgłoszenia nieobecności na obiedzie lub rezygnacja z żywienia bez uprzedzenia obciąża rodzica lub opiekuna dziecka.

13. Dziecko korzystające ze stołówki szkolnej:

    1) Stosuje się do wyznaczonego czasu korzystania z posiłków,

    2) Podczas posiłku zachowuje się cicho i kulturalnie,

    3) Odnosi się z szacunkiem do wychowawców, pracowników kuchni oraz kolegów i koleżanek,

    4) W żadnym wypadku nie stosuje przemocy fizycznej i psychicznej wobec kolegów i koleżanek,

    5) Stosuje się do upomnień wychowawcy,

    6) Przestrzega zasad czystości i higieny osobistej,

    7) Dba o porządek i czystość w stołówce szkolnej, po spożyciu posiłku odnosi naczynia do odpowiedniego okienka.

§ 14

Postanowienia końcowe

1. Kierownik świetlicy i wychowawcy nie ponoszą odpowiedzialności za rzeczy pozostawione w świetlicy.

2. Wszelkie uwagi o nieprawidłowościach pracy świetlicy należy zgłaszać kierownikowi świetlicy.

3. Świetlica jest bezpłatna. Rodzice mogą wspierać działalność świetlicy w formie darowizn.

4. Na początku każdego roku szkolnego na pierwszym zebraniu rodzice są zapoznawani z regulaminem świetlicy i stołówki szkolnej."Z Ż Y C I A ŚWIETLICY SZKOLNEJ"


         W dniu 10 października 2013 roku w DK "Kosmos" w Dębicy odbył się I Przegląd Talentów Artystycznych. Konkurs został zorganizowany przez Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta oraz MG nr 2 pod patronatem Burmistrza Miasta Dębicy. Przed zgromadzoną publicznością zaprezentowało się około 15 grup artystycznych i solistów. I miejsce zdobyła uczennica naszej szkoły Weronika Pych. Pod kierunkiem pani Grażyny Witkowskiej-Gac przygotowała etiudę taneczną "Laleczka z saskiej porcelany".
         15 października 2013 roku w DK "Śnieżka" odbyły się miejskie uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Akademię przygotowali i prowadzili pan Ireneusz Kozak - Dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty oraz pani Barbara Szukała. Dekorację do uroczystości wykonała pani Marzena Król. Uczennica naszej szkoły Weronika Pych pod kierunkiem pani Grażyny Witkowskiej-Gac wystąpiła w krótkiej etiudzie tanecznej "Laleczka z saskiej porcelany".

         26.11.2013 roku panie Grażyna Witkowska - Gac i Halina Miklaszewska zorganizowały w świetlicy szkolnej "JESIENNE SPOTKANIE RODZINNE". W ramach tego spotkania dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej wystawiły sztukę "Co słychać w ogrodzie? ", którą obejrzeli zaproszeni rodzice. Po przedstawieniu rodzice i dzieci wzięły udział w konkursach związanych tematycznie z jesienią. Były to konkursy: "Szarady Jesienne", "Rybki", "Koło Fortuny", "Celne Oko". Najatrakcyjniejszą okazała się konkurencja łowienia rybek, w której rodzice musieli wykazać się zręcznością, "łowiąc" wędką papierowe rybki, a dzieci - wiedzą o jesieni, odpowiadając na konkursowe pytania widniejące na złowionych rybkach. Dzieci pogłębiły wiadomości o jesieni poprzez wysłuchanie wierszy i piosenek oraz obejrzenie slajdów. Całe spotkanie okazało się być znakomitą wspólną zabawą rodziców z dziećmi.

ANDRZEJKI ŚWIETLICOWE - 2013

W dzień świętego Andrzeja
Pannom z wróżby nadzieja
Noc Andrzeja świętego
Przywiedzie narzeczonego


         28 listopada 2013 w szkolnej świetlicy odbył się wieczór andrzejkowy dla wychowanków. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w tajemniczych i magicznych wróżbach.

         05.12.2013r.dzieci ze świetlicy szkolnej i zespołu teatralnego "Perełki "pod kierunkiem pani G. Witkowskiej -Gac i H. Miklaszewskiej wystawiły montaż słowno - muzyczny dla kl. "0" i "I" naszej szkoły "Co słychać w ogrodzie?".
         Po przedstawieniu była pogadanka na temat zdrowego odżywiania, która poprowadziła pani M. Witkoś opiekun szkolnego koła PCK. Na koniec spotkania odbyła degustacja zdrowej żywności.

MIKOŁAJ W ŚWIETLICY SZKOLNEJ - 2013

Cieszymy się wszyscy
Chcemy Ciebie tu przywitać
W dzień tak uroczysty
Witaj Święty Mikołaju!
Upragniony gościu z nieba
Racz udzielić swoich darów
daj nam co potrzebaKONKURS PLASTYCZNY - "WITAJ ŚWIĘTY MIKOŁAJU"

         6 grudnia 2013r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Dębicy odbył się konkurs plastyczny p/h "Witaj Święty Mikołaju".
         W konkursie wzięło udział 28 uczniów z klas I - III, uczęszczających do świetlicy szkolnej.

         Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań plastycznych, kształtowanie u dzieci wyobraźni, abstrakcyjnego myślenia, poznanie nowej techniki - origami - sztuka składania papieru oraz umożliwienie dzieciom prezentacji własnych dokonań twórczych.


         Jury przyznało wyróżnienia:

- Kornelia Musiał - I b,
- Wanessa Gawryluk - I b,
- Aleksandra Cabai - III b,
- Wojciech Soboń - II b.

         Wyróżnione dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i drobne upominki rzeczowe. Zorganizowano wystawę prac na korytarzu szkolnym.

Organizatorzy: Barbara Szukała, Marzena Galas.ŚWIETLICOWY BAL KARNAWAŁOWY - 2014

         12 lutego 2014 roku w świetlicy szkolnej odbył się bal karnawałowy.

W czasie balu odbyły się różne quizy i zabawy, wybrano również króla i królową balu.

         Królem balu został - CEZARY CHŁOŚCIŃSKI
         Królową balu została - PATRYCJA POCIASK


WALENTYNKI W ŚWIETLICY - 2014

         14.02.2014 roku w świetlicy szkolnej odbyły się gry i zabawy "Walentynkowe, oraz wybory "Najmilszej dziewczynki i Najmilszego chłopca".

         NAJMILSZA DZIEWCZYNKA W ŚWIETLICY SZKOLNEJ - EMILIA KOGUT I JULITA NOWAK,

         NAJMILSZY CHŁOPIEC W ŚWIETLICY SZKOLNEJ - MICHAŁ SZUKAŁA.


PANI WIOSNA W ŚWIETLICY - 2014

         21.03.2014 roku w świetlicy szkolnej odbył się Konkurs na przebranie "PANI WIOSNA - 2014"

Organizatorami konkursu były panie G. Witkowska - Gac i H. Miklaszewska.

Laureaci:

I miejsce - grupa wiosenna z kl. I b w składzie Kornelia Musiał, Izabela Boruta, Magdalena Paliga,
II miejsce - kl. "0" - Paulina Ziobro,
III miejsce - kl. III a - Gabriela Nowakowska,

Wyróżnienia:

kl. V b - Gabriela Stachowicz,
kl. V a - Wiktoria Radecka, Adrian Zygmunt
kl. III b - Laura Lombara.